Brian Krause

Brian Krause

Celé jméno: Brian Jeffrey Krause
Místo narození: El Toro, Kalifornie, USA
Známé projekty: Návrat do Modré laguny, Charmed

Datum narození: 1.2.1969 (55 let)

Brian Krause je americký herec, který se narodil roku 1969 jako druhý syn rodičů Alice a Jeffa Krauseových. Jeho starší bratr se jmenuje Patrick. Narodil se konkrétně v El Toru v Kalifornii, kde vyrůstal i studoval. K herectví se dostal už během studia na střední škole, kterou dokončil roku 1987. Následně se věnoval studiu na Orange Coast College.

Hereckou kariéru odstartoval roku 1989, kdy se začal objevovat v prvních filmových a seriálových projektech. Hned roku 1991 jsme ho mohli vidět ve velké roli v neúspěšném filmu Návrat do Modré laguny, kde se objevil po boku slavnější Milly Jovovich. Dále se objevil ve filmech Sleepwalkers a Rodinné album, nicméně ani ty neuspěly u diváků.

Tyto ne zrovna povedené filmy mu nijak nevylepšily jeho hereckou kariéru, nicméně roku 1998 došlo ke změně. Tehdy byl totiž obsazen do seriálu Charmed, kde se začal objevovat jako světlonoš Leo Wyatt. Vydržel tu celých osm sérií, tedy až do roku 2006.

Během natáčení tohoto seriálu se moc neobjevoval v jiných projektech. A ani po konci seriálu se mu moc nedařilo. Objevoval se především v televizních filmech, které nesklidily nijak pozitivní hodnocení, i když v nich měl většinou hlavní role.

V poslední době jsme ho mohli vidět i v několika seriálech. Roku 2014 si zahrál Boba Dantona v seriálu Dark Rising: Warrior of Worlds, následně se roku 2016 objevil v seriálu Turn Back Time. Poté byl ještě viděn v seriálu First List, kde si roku 2018 zahrál Roberta.

V letech 1995–2001 byla jeho manželkou Beth Bruce, se kterou má jedno dítě. V době natáčení seriálu Charmed chodil jednu dobu s herečkou Alyssou Milano, která v seriálu hrála jeho švagrovou. Ve volném čase se věnuje hraní basketbalu a golfu. Už odmala ovládá karate.

Foto CC BY-SA 2.0 BDCLondon Photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Leo Wyatt 1998 2006 8

Filtr seriálů