Bryce Dallas Howard

Bryce Dallas Howard

Celé jméno: Bryce Dallas Howard
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Spider-Man 3, Jurassic World, Pete's Dragon

Datum narození: 2.3.1981 (37 let)

Bryce se narodila jako dcera slavného herce a režiséra Rona Howarda v Los Angeles dne 2. března 1981. Vyrůstala mimo dění šoubyznysu, dokud ji otec neobsadil do roličky v komediálním dramatu Parenthood. Následně vychodila Greenwich County Day School a během studia strávila jedno léto na prestižním Stagedoor Manor Campu, kde se potkala s budoucí kolegyní Natalie Portman. Maturitu Bryce složila na Byram Hills High School a následně na New York University studovala umění. Roku 2003 získala bakalářský titul a vrhla se na hereckou kariéru.

Ještě během studií si Bryce zahrála v pohádce How the Grinch Stole Christmas, v letech 2002–3 pak úspěšně vystupovala v shakespearovské hře As You Like It, kde zaujala slavného režiséra M. Night Shyamalana, který ji obsadil do svého hororového thrilleru The Village. Roku 2005 pak Howard hrála v Trierově dramatu Manderlay a následně si zopakovala roli Rosalindy ve filmovém zpracování As You Like It, které režíroval Kenneth Branagh. Za svůj výkon byla nominována na Zlatý glóbus, cenu však nakonec nezískala.


Foto: Touchstone Pictures

V roce 2007 se Bryce objevila v komiksovém velkofilmu Spider-Man 3, kde ztvárnila Gwen Stacy, a v blockbusterovém trendu pokračovala i o dva roky později, kdy si zahrála v Terminator Salvation.

Foto: Sony Pictures

Velkou roli si Bryce zahrála i v sáze Twilight. Jako Victoria se objevila ve dvou částech úspěšné upírské série. Roku 2011 pak ztvárnila rozmazlenou paničku Hilly Holbrook v úspěšném filmu The Help.

Foto: DreamWorks

Roku 2015 se Bryce objevila v pokračování slavné dinosauří ságy Stevena Spielberga s názvem Jurassic World, který se stal překvapivým hitem, a hlavním hercům, k nimž kromě Bryce patřili i Chris Pratt a BD Wong, zajistil slušné honoráře.

Foto: Universal Pictures

Po dinosauřím úspěchu se Bryce vydala prozkoumat dračí říši v nové předělávce klasické disneyovské pohádky Pete's Dragon a spolu s Matthewem McConaugheym našla veké zlaté naleziště ve filmu Gold.

V brzké době Bryce opět uvidíme po boku velociraptorů a Chrise Pratta v další dinosauří epizodě s názvem Jurassic World: Fallen Kingdom

Embed from Getty Images

Foto: Universal Pictures (z filmu Jurassic World)

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.