Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Terminator Salvation

Terminator Salvation

Rok 2018. Zbytky lidstva bojují proti Skynetu. Budoucnost je ale jiná, než Johnovi vyprávěla jeho matka. A v této budoucnosti není vůbec jisté, že se lidstvu podaří zvítězit.

2009

Děj

Píše se rok 2018. Soudný den, kdy Skynet zaútočil jadernými zbraněmi na lidstvo, je za námi a v právě probíhající válce se snaží Skynet zničit i poslední zbytky lidského odporu. Není to tak jednoduché, protože lidé jsou roztroušení po celé planetě a v malých skupinách podnikají záškodnické akce proti Skynetu. Jednu z nich vede i John Connor, který zatím není hlavou lidského odboje, ale pouze jedním z mnoha velitelů.

Při jedné z akcí podnikne Johnův malý tým akci do jedné ze základen Skynetu, kde zjistí existenci nových typů terminátora. Vedení odboje ale nechce slyšet o jeho plánech, chtějí využít speciální typ vysílání, které by mohlo deaktivovat celý Skynet. John ale upozorňuje, že všechno je to jen past, Skynet chce zabít tak většinu lidí a on sám je na druhé nejvyšší příčce. První je Kyle Reese, jehož jméno ale odboji nic neříká.

Mezitím vedlejším efektem Johnovy akce je, že ze základny uprchne jistý Marcus Wright. Marcus se sám považuje za dlouho zadržovaného zajatce, který si vůbec nic nepamatuje poté, co byl ještě před Soudným dnem odsouzen k popravě. Marcus poznává život na zpustošené Zemi a skamarádi se s mladíkem bojujícím na vlastní pěst proti Skynetu. Jeho jméno je Kyle Reese.

John svolává lidi po celém světě, aby se přidalo k Odporu a bojovali proti Skynetu. Kyle a Marcus vysílá zaslechnou a vydají se Johna hledat. Kyle je unesen Skynetem. A Marcus je posléze vázně zraněn. Když ho John a jeho manželka Kate najdou, s překvapením zjišťují, že je napůl terminátor – má lidské srdce a mozek, ale kovovou kostru.

Marcus přesvědčí Johna, aby mu věřil. Společně se na vlastní pěst vydají do základny Skynetu, aby zachránili Kylea. Marcus je sice Skynetem sledován, ale neuposlechne jako terminátor jeho příkaz a naopak se vydá pomoci Johnovi a Kyleovi. Ti během akce narazí na T-800 (model 101) a při tomto souboji je John smrtelně raněn. Marcus dostane všechny ven a nabídne, aby jeho srdce si John vzal. Po operaci je John uzdravený a zpátky připravený na další boj proti Skynetu.

Obsazení

Film

  • Původní název: Terminator Salvation
  • Země vzniku: USA
  • Rok vzniku: 2009
  • Stopáž: 115 minut
  • Náklady: 200 miliónů
  • Tržby: 125 miliónů – USA, 371 miliónů – celý svět

Zajímavosti

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DeXx'

TOP

9.6.2021 | 10:50:21
Spiders 01

u šlo to

21.11.2019 | 15:50:14

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama