Summer Glau

Summer Glau

Celé jméno: Summer Lyn Glau
Místo narození: San Antonio, Texas, USA
Známé projekty: Firefly, Terminator, The 4400Arrow

Datum narození: 24.7.1981 (42 let)

Rodina

Vyrůstala spolu s dvěma mladšími sestrami Christie a Kaitlin. Matka je učitelkou a otec generální dodavatel.

O Summer

Má skotsko-irské a německé předky. Když obdržela stipendium od baletní společnosti, měla od 3 do 12 třídy domácí vyučování, aby to vyhovovalo jejímu baletnímu tréninku. Po závažném zranění kotníku musela svou taneční kariéru ukončit, a tak si vzala na nějaký čas volno od tancování, aby mohla navštívit své přátele v Los Angeles, kde se zúčastnila několika konkurzů na televizní reklamy. Později se sem přestěhovala, aby se mohla více věnovat své herecké kariéře.

Po studiích by se z ní stala balerína, ale také se věnovala tangu a flamengu. Už od svých dvanácti se jako profesionální tanečnice objevila v několika reklamách. Když se v roce 2002 definitivně přestěhovala do Los Angeles, tak její první televizní zásluhy byla role baleríny v seriálu Angel. Tady padla do oka režisérovi Jossu Whedonovi, který ji později obsadil do svého dalšího seriálu Firefly jako River, do které se ještě vrátila ve filmu Serenity. Předtím, než se setkala s Whedonem, ucházela se o roli Pink Ranger v jedné ze Power Rangers série.

Dále hrála pouze vedlejší role v různých seriálech, včetně seriálu The 4400, kde hrála paranoidní schizofreničku se schopností přemlouvat lidi, k tomu čemu sama chce.

Další větší rolí je jistě Cameron Phillips ze seriálu Terminator: Příběh Sáry Connorové, který se na amerických obrazovkách objevil 13. ledna 2008, kde ztvárnila jednoho z terminátorů, který je poslán zpět do minulosti, aby ochraňovala Johna a Sáru Connorovi před Skynetem.

V seriálu The Big Bang Theory se objevila jako guest star a zahrála si samu sebe. Roku 2013 jsme ji měli možnost vidět v jedné řadě seriálu Arrow.

Je zapojena v nespočetně charitativních organizací jako B. C. Womens Hospital & Health Centre, kde podepsala několik medvídků, které byly prodány na eBay, aby pomohla získat peníze pro nemocnici. Miluje zvířata a podporuje Society for the Prevention of Cruelty to Animals Los Angeles, kde sama ozdobila zvířecí misku, která byla taktéž prodána na eBay a peníze šly do fondu.

Zajímavosti

Od roku 1995 do roku 2005 byla vegetariánkou.

Foto CC BY-SA 2.0 Summer Glau, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wu Assassins slečna Jonesová 2019 2019 1
Arrow Isabel Rochev 2013 2014 1
Terminator T-888 2008 2009 2
Firefly River Tam 2002 2003 1

Filtr seriálů