Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

River Tam

River Tam

River je dospívající sestra Simona, se kterým našli na palubě Serenity útočiště.

Sezóny 1
2002 - 2003

River Tam se narodila okolo roku 2500. Vyrůstala v bohaté rodině se svým bratrem Simonem na planetě Osiris. Už od útlého věku byla považována za zázračné dítě, inteligentní, esteticky a atleticky nadanou. Na co sáhla, v tom vynikala.

Když měla 14 let, byla poslaná do vládního vzdělávacího zařízení, obecně známo jako Aliance. Aliance se tvářila jako soukromá škola, prohlubující znalosti nadaných dětí, jenže pod tlustou skořápkou se skrývalo tajné vládní zařízení, které na dětech experimentovalo, za účelem vzniku dokonalého vraha.

Aliance ji držela proti její vůli a dělala na jejím mozku pokusy se snahou vytvořit dokonalou zbraň. Po mnohých testech oddělit vzpomínky na rodinu, River posílá svému bratrovi kódovaný vzkaz, kde prosí a žadoní o záchranu. Simon vzkaz rozluští a napříč slibné kariéře v medicíně rozpouští své prostředky, aby svou sestru zachránil.

Od té doby, co ji její bratr zachránil, však není úplně v pořádku a získala telepatické schopnosti. Dokáže předpovídat budoucnost, vnímat pocity jiných lidí a také číst jejich myšlenky.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Geniálne šialená! Neskutočne som si ju obľúbil.

12.1.2021 | 22:48:32

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama