Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Malcolm Reynolds

Malcolm Reynolds

Mal je kapitánem vesmírné lodi typu Firefly, pojmenované Serenity. Jeho hlavním posláním je ochraňovat svou posádku, udržovat loď ve vzduchu a přežít.

Sezóny 1
2002 - 2003

Malcolma vychovala jeho matka a dalších „40 rukou“ na ranči na planetě Shadow. Ačkoli se Mal jeví více prakticky než intelektuálně, dokáže své přátele překvapit svými znalostmi jako prací Shan Yu (fiktivní psychopatický diktátor) či básněmi od Samuela Taylora Coleridge, ačkoliv neměl tušení „kdo“ je Mona Lisa)

Mal byl dobrovolníkem Nezávislých, s hodností seržanta, během Války o sjednocení proti Alianci. Jeho zástupce Zoe bojovala po většinu války po jeho boku. Mal válčil v mnoha bitvách (Du-Khang, New Kashmir, Bitva o Sturges), avšak nejvíce ho poznamenala Bitva o údolí Serenity na planetě Hera, kde se Nezávislí definitivně vzdali.

Po válce si Mal pořídil starou loď – 03-K64 typ Firefly (původní vlastník se jmenoval Kapitán Harbatkin a Mal se nikdy neobtěžoval měnit registrační papíry). Loď pojmenoval Serenity, po rozhodující bitvě Války o sjednocení.

Ačkoli ztratil víru v Boha, udržel silnou víru v lidstvo. I když je velmi opatrný ve svých osobních záležitostech, vkládá velké naděje v dobro v lidech obecně. Tato víra v schopnosti každého jednotlivce dělat správná rozhodnutí se projevuje v jeho velmi negativním postoji k vládní instituci. Aliance, jíž vláda ráda zasahuje a řídí, je tedy jeho jasnou nemesis.

Zajímavosti

Na obrazovce je ukázáno, že se Mal narodil 20. Září 2468, což by mu v době seriálu bylo 49 let. Je pravděpodobné, že to byl překlepem, protože záměnou čísel na rok 2486 by ho omladilo na 31 let, což by více odpovídalo jeho vzhledu. Taktéž jeho jméno bylo špatně napsáno – Malcom.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Naprostý badass! Bezpochyby najlepšia postava!

12.1.2021 | 22:47:04
TaLu

nejlepší postava v jednom z nejlepších seriálů

17.11.2015 | 21:02:03

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama