Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Jayne Cobb

Jayne Cobb

Žoldnéř, který pracoval pro kapitána Malcolma Reynoldse.

Sezóny 1
2002 - 2003

Jayne je žoldák nepostižen válkou o sjednocení. Přes jeho poměrně nevychované způsoby chování, je Jayne mazaný se zdravým-selským rozumem.

Na loď Serenity se dostal díky spolupráci s velitelem, protože mu pomáhal s pašováním. Mal nabídl více peněz a vlastní pokoj, protože dobře věděl, že si na něj musí dávat pozor, jelikož Jayne dvakrát nepřemýšlí a neváhá posádku prodat kvůli lepší nabídce. Kromě peněz zbožňuje ještě svou pušku, kterou pojmenoval Věra poté, co ji získal od jednoho ze zabijáků, kteří se ho pokoušeli zneškodnit.

Jayne Cobb byl brán za Robina Hooda, lidový hrdina pro skupinu obyvatel Kanton a Higgins na Měsíci. Ve městě nechal postavit svou kamennou podobiznu a složil píseň, která se později stala velmi známou. V písni vypráví, jak krade věci majetných lidí a vrací je zpět chudým. Tato balada se ale nedá nazývat hrdinskou, vy víte proč.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Hero of Canton!

12.1.2021 | 22:48:12

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama