Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Hoban Wash Washburne

Hoban Wash Washburne

Pilot lodě Serenity, který se zamiluje do Zoe.

Sezóny 1
2002 - 2003

Wash slouží na Serenity jako pilot a je ženatý s prvním důstojníkem, Zoe. Wash je bezstarostný chlap nejčastěji oblečený ve strakatých „havajských“ košilích se suchým a občas lakonickým smyslem pro humor. Má tendenci vystupovat pragmaticky v jakékoli lodní debatě, a často slouží jako uklidňující element během rozpálených hádek. Je více méně pacifistou a vždy špatně nese, kdykoli se Zoe vydává s Malem na mise, čímž ji téměř vždy vystavuje nebezpečí.

Wash po válce procestoval spoustu podivných světů. Co vyšel z letecké školy, tak jeho schopnost pro pilotování velmi vzrůstala. Získal spoustu zkušeností a spároval se s letouny. Jeho dovednosti později zaujaly Malcolma Reynoldse.

Zajímavosti

  • Herec během Comic-Conu 2012 v San Diegu uvedl, že kdyby nebyl seriál zrušen, Wash by byl stále naživu.
  • Na tomto charakteru jde vidět velká spojitost se seriálem Buffy the Vampire Slayer, který pochází z dílny Josse Whedona, tvůrce seriálu samotného.

    Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Skvelý a vtipný!

12.1.2021 | 22:47:25

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama