Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Zoe Washburne

Zoe Washburne

První důstojník na lodi Serenity.

Sezóny 1
2002 - 2003

Zoe se narodila v roce 2484, na palubě kosmické lodi Zoe Alleyne. Sam sloužila ve válce o sjednocení se seržantem Malcolmem Reynoldsem a zůstala pod jeho vedením i na jeho lodi, Serenity. Loajální a neústupná zástupkyně, smrtelná bojovnice, Zoe je jediným členem posádky, která Mala pravidelně oslovuje „pane“ a poslouchá jeho rozkazy. Zoe je provdaná za pilota Serenity Washe, který se někdy později připojil k posádce.

Zajímavosti

  • Podle knihy Serenity: The Official Visual Companion měla Zoe poslední jméno Alleyne, ale v seriálu si vzala poslední jméno svého zesnulého manžela.
  • Shawna Trpcic uvedla v komentáři pod filmem Serenity, že Zoe nosí náhrdelník jako symbol oddanosti k Washovi. Ale když se podíváte na Zoe dřív, než potkala Washe, má na sobě stále stejný náhrdelník. Může se teda jednat o symbol, připomínající válku o sjednocení.
  • Zbraň, kterou Zoe používá byla použitá také v seriálu The Adventures of Brisco County, Jr.

    Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama