Firefly Popis

Firefly

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

Firefly pochází z dílny Josse Whedona, který je tvůrcem takových seriálů jako Buffy, Angel či Dollhouse. První díl byl v Americe a Kanadě odvysílán na stanici FOX 20. Září 2002, ale už po pouhých jedenácti epizodách (ze čtrnácti celkem) byl zrušen. Navzdory krátkému období vysílání, zaznamenal velký úspěch na DVD a překvapivou fanouškovskou podporu. Po výhře Emmy v roce 2003, Whedon společně s Universal Pictures natočily na základě seriálu i závěrečný film s názvem Serenity.

Děj se odehrává v daleké budoucnosti kolem roku 2517, v soustavě několika planet a měsíců. A jedním z hlavních hrdinů je kapitán posádky Serenity Malcolm „Mal“ Reynolds, který spolu se svým prvním důstojníkem Zoe Washburne jsou veteráni (hnědokabátníci) z občanské války nezávislých států proti Alianci. Mal později koupil loď třídy Firefly, aby mohl i nadále žít mimo kontrolu Aliance a pojmenoval ji, po poslední prohrané bitvě s Aliancí, Serenity. Posádka se převážně živí přepravou či pašováním nákladu, a však nepohrdnou ani malou loupeží či přepadením. Mimo tento děj je postava River Tam a jejího staršího bratra Simona. River byla neuvěřitelně nadané dítě, a když nastoupila do akademie řízené Aliancí, stala se jedním z jejich experimentů. Když si Simon uvědomil, že s River není něco v pořádku, vzdal se své kariéry úspěšného chirurga a riskoval vše, aby ji zachránil. Nakonec se ocitl na palubě Serenity, která se stala i jejich domovem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Cejtim se podvedeně (ale rozhodně ne zklamaně) … slibovali mi scifárnu a zatim koukám na kovboje, co přepadává vlaky, pašuje dobytek a plundruje přepadený dostavníky. :D

Nechápejte mě špatně, tenhle seriál je divnej … ale je skvěle divnej a já se fakt bavil!

Jen je škoda, že je to schématicky tak strašně podobný jinejm … :(

27.8.2020 | 0:27:29
Arken

Skvělá kombinaci westernu a sci-fi, společně s dobrým hereckým obsazením. Je opravdu k nepochopení, když průměrné seriály mají x řad a tento " skvost" byl předčasně ukončen.

30.10.2019 | 12:50:16
MonisekB

Jedna ze srdcovek :-D

4.10.2019 | 17:04:48
Syberia

Dóó´´ost dobrý :)

14.5.2017 | 20:18:21
arthurcz

S kombinací scifi-western jsem se nějak nepotkal mentálně. Určitě stojí za odsledování a pár epizod je opravdu vtipných, ale zbytek je prostě tragédie, místy směšná, místy trapná.

11.11.2016 | 7:59:26
honza03

Skvělí seriál, a výborný film. River best!

30.8.2016 | 22:29:05
Lucifrid

Co říct, co nebylo řečeno už mnohokrát. Tady lze jen zopakovat, že je to kultovní počin, který zůstal některými nepochopen (kvůli nesmyslnému vysílání epizod v jiném pořadí ovšem není divu) a je převeliká škoda, že byl zrušen. Na druhou stranu se fanoušci dočkali závěrečného filmu a i za to můžeme být vděční. Joss je prostě bůh.

webmaster, korektor
3.7.2016 | 15:02:29
Lefty

Tak už docela chápu ten humbuk kolem utnutí seriálu po první sérii…velmi dobré sci-fi (i ta úvodní píseň mě nakonec dostala a to mi na začátku vůbec nesedla)…koukat na tohle v době vzniku asi bych byl nadšen ještě víc, takhle zůstanu „jen“ u velmi dobré…

24.2.2016 | 22:04:04
AK81

sice dávám 20% jen proto že tam hraje Morena Baccarin

22.10.2015 | 20:50:27
TaLu

Budu opakovat, co už určitě mnohokráte zaznělo, ale tenhle seriál měl mít rozhodně více sezon. Sledovanost v přítomném okamžiku určitě neodráží budoucí popularitu. Nu, alespoň jsme se oproti jiným dočkali završení v podobě filmu.

14.10.2015 | 21:21:24
1

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás