Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

John Connor

John Connor

Když stroje povstaly proti lidem, nevypadalo to zpočátku s námi moc dobře. Ale objevil se jeden muž, který začal osvobozovat vězně, naučit stroje ničit a postavil se do čela povstání, které si říkalo Hnutí odporu. Ten muž se jmenoval John Connor.

Sezóny 6
1984 - 2019

Ústřední postava, vedoucí Hnutí odporu. V budoucí válce proti strojům to bude právě on, kdo pozvedne prapor povstání a začne vychylovat vítězství ve prospěch lidí. Není divu, že se ho stroje pokoušeli několikrát zabít a to i před jeho narozením.

Terminátor

První terminátor byl poslán do roku 1984, do doby, kdy John ještě nebyl narozen. Jeho úkolem bylo zlikvidovat jeho matku – Sarah Connor. Budoucí John Connor vysílá na svojí ochranu jednoho ze svých nejvěrnějších bojovníku – Kyle Reese. Souboj stroje a muže končí smrtí/zneškodněním obou, ale mise Reese byla úspěšná , Sarah přežila. Navíc s Reesem otěhotní – otcem Johna Connora se tak stává právě Kyle.

Terminátor 2

Druhý terminátor byl poslán do doby, kdy byl John ještě dítě. Dozvídáme se, že John se narodil 28.února 1985, se svojí matkou se odmalička skrýval, cestoval hodně po Střední Americe a učil se od útlého dětství zacházení se zbraněmi a technikou. Když se Sarah pokusila vloupat do společnosti Cyberdyne, aby tak zabránila vzniku budoucího Skynetu, byla zadržena a odvezena do psychiatrické léčebny Pescadero. John jí byl odebrán a vychováván pěstouny. Ty však nerespektoval a choval se často jako nezvládnutelný grázlík. Poté, co do jeho doby (1995, někdy také uváděno 1997) přicestují dva terminátoři – jeden aby ho zabil (T-1000) a druhý aby ho chránil (T-800). Vítězem tohoto boje je nakonec T-800, John a Sarah úspěšně vyváznou a navíc se jim podaří předejít vzniku Soudného dne tím, že zničí budovu Cyberdyne.

Terminátor 3

Dalšímu nájezdu terminátorů se John brání v roce 2004. To je v době, kdy už Sarah Connor nežije a John se různě potlouká a skrývá před úřady. Žije zároveň v domnění, že Soudný den byl odvrácen. Terminátor vyslaný na jeho obranu ho ovšem přesvědčí, že Soudný den byl pouze odložen a jeho mise je především dovést Johna do bezpečí před prvním úderem. Spolu s jeho budoucí ženou, Kate Brewster, se kterou se John po několika letech potká. Kate je ve skutečnosti tou, kdo poslala tohoto terminátor nazpět, protože John už byl v té době v budoucnosti mrtvý. Terminátor vyslaný zabít Johna a další budoucí hlavní vůdce Hnutí odporu, je sice zabit, ale Soudný den opravdu nastává. John a Kate se však před úderem schovají v bývalém protijaderném kry­tu.

Terminator Salvation

V roce 2018 už naplno probíhá boj lidí proti Skynetu. John je však v této době jedním z mnoha bojovníků, Hnutí odporu ještě nevelí. John stále žije s Kate Brewster. Překvapivě zjišťuje, že budoucnost je trochu jiná, než na kterou se celou dobu připravoval. Skynet má jiné typy terminátorů, dělá pokusy s lidmi. John také nesouhlasí s plánem velení, že Skynet může být zničen jedním signálem. Na vlastní pěst tak povzbuzuje jiný typ boje. Když se seznámí s Marcusem Wrightem, který je napůl člověk a napůl terminátor, svůj postoj ještě víc přehodnotí. S Marcusem se posléze spojí, aby z vězení Skynetu zachránil člověka, který pro něj znamená zcela vše – Kyle Reeseho. Je však smrtelně raněn a teprve díky pomoci Marcuse, který mu nabídne vlastní srdce, může žít dál a bojovat proti Skynetu.

Sarah Connor Chronicles

Seriál bývá označován za alternativu k T3 a T4 a ne nutně respektuje ve filmech popisující události. Televizní seriál začíná dějově v okamžiku, kdy se píše rok 1999 a John se spolu se svojí matkou, Sarah Connor, stále skrývá před policií, která je stíhá za zničení Cyberdyne. Další dvojice terminátorů zasáhne do jejich osudu – ten, který je vyslaný na jejich ochranu (dívka Cameron), s nimi pomocí stroje času skočí do roku 2007, s tím, že nový Soudný den má být v roce 2011. Ukáže se, že do toho samého roku byl poslán také Derek Reese, bratr Kyle. John, Sarah, Derek a Cameron na svých misích prchají hned před několika terminátory, zároveň se snaží předejít vzniku Soudného dne.

Terminátor 2 (alternativní konec)

V alternativní budoucnosti, která se objevuje ve speciální rozšířené verzi T2, je John Connor v roce 2029 úspěšným senátorem a otcem malé dcerky.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama