Terminator (Terminátor) John Connor

John Connor

John Connor

Když stroje povstaly proti lidem, nevypadalo to zpočátku s námi moc dobře. Ale objevil se jeden muž, který začal osvobozovat vězně, naučit stroje ničit a postavil se do čela povstání, které si říkalo Hnutí odporu. Ten muž se jmenoval John Connor.

Sezóny 6
1984 - 2019

Ústřední postava, vedoucí Hnutí odporu. V budoucí válce proti strojům to bude právě on, kdo pozvedne prapor povstání a začne vychylovat vítězství ve prospěch lidí. Není divu, že se ho stroje pokoušeli několikrát zabít a to i před jeho narozením.

Terminátor

První terminátor byl poslán do roku 1984, do doby, kdy John ještě nebyl narozen. Jeho úkolem bylo zlikvidovat jeho matku – Sarah Connor. Budoucí John Connor vysílá na svojí ochranu jednoho ze svých nejvěrnějších bojovníku – Kyle Reese. Souboj stroje a muže končí smrtí/zneškodněním obou, ale mise Reese byla úspěšná , Sarah přežila. Navíc s Reesem otěhotní – otcem Johna Connora se tak stává právě Kyle.


Terminátor 2

Druhý terminátor byl poslán do doby, kdy byl John ještě dítě. Dozvídáme se, že John se narodil 28.února 1985, se svojí matkou se odmalička skrýval, cestoval hodně po Střední Americe a učil se od útlého dětství zacházení se zbraněmi a technikou. Když se Sarah pokusila vloupat do společnosti Cyberdyne, aby tak zabránila vzniku budoucího Skynetu, byla zadržena a odvezena do psychiatrické léčebny Pescadero. John jí byl odebrán a vychováván pěstouny. Ty však nerespektoval a choval se často jako nezvládnutelný grázlík. Poté, co do jeho doby (1995, někdy také uváděno 1997) přicestují dva terminátoři – jeden aby ho zabil (T-1000) a druhý aby ho chránil (T-800). Vítězem tohoto boje je nakonec T-800, John a Sarah úspěšně vyváznou a navíc se jim podaří předejít vzniku Soudného dne tím, že zničí budovu Cyberdyne.

Terminátor 3

Dalšímu nájezdu terminátorů se John brání v roce 2004. To je v době, kdy už Sarah Connor nežije a John se různě potlouká a skrývá před úřady. Žije zároveň v domnění, že Soudný den byl odvrácen. Terminátor vyslaný na jeho obranu ho ovšem přesvědčí, že Soudný den byl pouze odložen a jeho mise je především dovést Johna do bezpečí před prvním úderem. Spolu s jeho budoucí ženou, Kate Brewster, se kterou se John po několika letech potká. Kate je ve skutečnosti tou, kdo poslala tohoto terminátor nazpět, protože John už byl v té době v budoucnosti mrtvý. Terminátor vyslaný zabít Johna a další budoucí hlavní vůdce Hnutí odporu, je sice zabit, ale Soudný den opravdu nastává. John a Kate se však před úderem schovají v bývalém protijaderném kry­tu.

Terminator Salvation

V roce 2018 už naplno probíhá boj lidí proti Skynetu. John je však v této době jedním z mnoha bojovníků, Hnutí odporu ještě nevelí. John stále žije s Kate Brewster. Překvapivě zjišťuje, že budoucnost je trochu jiná, než na kterou se celou dobu připravoval. Skynet má jiné typy terminátorů, dělá pokusy s lidmi. John také nesouhlasí s plánem velení, že Skynet může být zničen jedním signálem. Na vlastní pěst tak povzbuzuje jiný typ boje. Když se seznámí s Marcusem Wrightem, který je napůl člověk a napůl terminátor, svůj postoj ještě víc přehodnotí. S Marcusem se posléze spojí, aby z vězení Skynetu zachránil člověka, který pro něj znamená zcela vše – Kyle Reeseho. Je však smrtelně raněn a teprve díky pomoci Marcuse, který mu nabídne vlastní srdce, může žít dál a bojovat proti Skynetu.

Sarah Connor Chronicles

Seriál bývá označován za alternativu k T3 a T4 a ne nutně respektuje ve filmech popisující události. Televizní seriál začíná dějově v okamžiku, kdy se píše rok 1999 a John se spolu se svojí matkou, Sarah Connor, stále skrývá před policií, která je stíhá za zničení Cyberdyne. Další dvojice terminátorů zasáhne do jejich osudu – ten, který je vyslaný na jejich ochranu (dívka Cameron), s nimi pomocí stroje času skočí do roku 2007, s tím, že nový Soudný den má být v roce 2011. Ukáže se, že do toho samého roku byl poslán také Derek Reese, bratr Kyle. John, Sarah, Derek a Cameron na svých misích prchají hned před několika terminátory, zároveň se snaží předejít vzniku Soudného dne.

Terminátor 2 (alternativní konec)

V alternativní budoucnosti, která se objevuje ve speciální rozšířené verzi T2, je John Connor v roce 2029 úspěšným senátorem a otcem malé dcerky.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama