Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Miles Dyson

Miles Dyson

Díky časovému paradoxu může Skynet za svůj vznik poděkovat především sám sobě, ale někdo musel vzít rozdrcenou ruku a čip z lisu a vytvořit z něj umělou inteligenci. Ten člověk se jmenoval Miles Dyson a patřil mezi špičkové vědce společnosti Cyberdyne.

Sezóny 1
1991 - 1991

Když Sarah Connor zničila v lisu Terminátora, byl to paradoxně začátek celého procesu. Lis se totiž nacházel ve společnosti Cyberdyne, která nalezenou část ruky a poškozený čip se zájmem prozkoumala a usoudila, že by z něj mohlo jednou něco být. Přísně tajný projekt, který měl za úkol čip ohledat a pokud možno vyrobit jeho plnohodnotnou náhradu, dostal na starosti právě Miles Dyson.

Terminátor 2

Miles usilovně se svým týmem pracoval, dokud se ho jednoho krásného večera nepokusila zabít Sarah Connor. Když to nedokázala, alespoň ve spojení se svým Johnem a hodným terminátorem T-800 ukázala, co jeho výtvor jednou způsobí. Miles souhlasil s tím, že svojí práci v Cyberdyne zničí. Společně podminovali celou kancelář, ale při zásahu policejní jednotky byl Miles těžce zraněn. Vědom, že se nedokáže z obklíčení dostat, nechal ostatní běžet a obětoval se při odpálení bomby, která zničila celý Cyberdyne.

Miles byl ženatý, jeho manželka se jmenovala Tarissa a měl dvě děti, Dannyho a Blythe. Za jeho ženou Tarissou po jeho smrti dorazil zřejmě další zájemci o materiály ze Cyberdyne a navázali tak i přes většinu zničených podkladů s výrobou umělé inteligence.

Příběh Sáry Connorové

Miles Dyson se objevil v Terminátorovi 2, krátce se o něm také mluví v seriálu Příběh Sáry Connorové, a to ve spojení se zmizením jeho syna.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama