Cameron Monaghan

Cameron Monaghan

Celé jméno: Cameron Riley Monaghan
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA
Známé projekty: Shameless, Gotham, Mercy Street

Datum narození: 16.8.1993 (30 let)

Cameronův divadelní debut byl v divadelní hře The Music Man, kde hrál spolu s Victorem Garberem, Matthewem Broderickem a Kristen Chenoweth. O filmovou produkci se postarali Neil Meron a Craig Zadan od Storyline Entertainment a distribuci si vzalo na starost studio Disney. V původní verzi si Cameronovu roli zahrál Ron Howard v roce 1962. Cameron a Ron ztvárnili své role oba ve věku 8 let.

Cameron se objevil v celé řadě dramatických a komediálních projektů, včetně více než tuctu televizních hostujících rolí včetně Law & Order: Special Victims Unit a NCIS. Cameron byl oběma podukcemi nominován na cenu Emmy. Mariska Hargitay se do nominací dostala také a to ve stejné epizodě v SVU právě za její scény s Cameronem.

Mezitím, co Cameron nenatáčel Shameless, stačil natočit další dva nezávislé snímky, kde ve filmu Mall hraje hlavní roli spolu s Vincentem D´Onofrio, Ginou Gershon a Peterem Stormarem. Jednu z dalších hlavních rolí ztvárnil ve filmu Prom od Disneyho, kde se režie chopil Joe Nussbaum.

Jeho nejnovější seriálovou rolí je předobraz Jokera – Jerome Valeska v Gothamu.

Profil: @Luuuu


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gotham Jeremiah Valeska 2018 2019 2
Gotham Jerome Valeska 2015 2018 4
Shameless Ian Gallagher 2011 7

Filtr seriálů