Gotham
92/100 - 349×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

Jeremiah Valeska

Jeremiah Valeska

Jeromův bratr, který se ze spořádaného vědce stane samotným Jokerem.

Sezóny 2
2018 - 2019

Jeremiah se narodil do cirkusácké rodiny, celé dětství i dospívání mu však znepříjemňoval bratr Jerome, který se jej neustále snažil zabít. Kvůli tomuto problému jej matka přesunula do izolace a mladý muž dospěl ve váženého konstruktéra, se kterým jednal i Thomas Wayne. Ze svého labyrintu, který považoval za domov, vyrážel ven jen velmi zřídka a povinnosti většinou přenechal své asistence Ecco.

Po Jeromově útěku z Arkhamu se Jeremiah bál o svůj život, proto předběhl policii a bratra chytil sám. S pomocí Scarecrowa a Tetche však zlotřilý Jerome labyrint opustil a následně žádal bratrovu a Waynovu hlavu při veřejném terorizování města. Když byl Jerome konečně zničen, objevil Jeremiah ve svém bunkru vyskakujícího klauna s plynem smíchu, kterého mu bratr odkázal. Po nadechnutí zešílel a jeho pleť zbělala.


Díky plynu se tedy Jeremiah vydal na dráhu zločinu a z Ecco udělal svou pobočnici. Nejprve šikovně získal podporu Jeromových uctívačů a následně rozmístil bomby po celém Gothamu. Vylákal Bruce do pasti a postřelil Selinu Kyle. Následně se spojil s Ra's al Ghulem a pomohl k odříznutí Gothamu od světa, když zničil mosty vedoucí pryč z města. V nové zemi nikoho bude muset tento nový princ zločinu opět získávat vliv, neboť jeho úspěšné zlanaření Jeromových stoupenců přišlo vniveč po Gordonově zásahu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

joker!

30.6.2020 | 14:35:17
CoRnDuCK

Snad ještě lepší než Jerome.

29.8.2019 | 18:22:19
fantasy011

Pro mě nejlepší postava! Skvělý herec dokázal ztvárnit dvě zcela rozdílné postavy v jednom seriálu. Naprosto geniální manipulativní Jeremiah Valeska a legendární, šílenec Jerome Valeska. Co víc si člověk může přát

28.9.2018 | 23:19:22
Kubc6a

Perfektní!

webmaster
9.6.2018 | 20:51:32

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama