Gotham Popis

Gotham

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.


Každý zajisté zná jméno James Gordon. Je to jeden z největších nepřátel zločinu, muž, jehož reputace je synonymem pro zákon a pořádek. Ale kolik je toho známo o Gordonově příběhu a o jeho vzestupu z řadového policisty na policejního komisaře? Co vedlo k rozšíření korupce, která tajně ovládla Gotham City a vytvořila nejznámější padouchy na světě? A za jakých okolností byly stvořeny osoby jako Catwoman, Penguin, Riddler, Two-Face nebo Joker?

Gotham je originální příběh plný úžasných superzáporáků a superhrdinů ze stáje DC Comics, který odhalil zcela novou kapitolu, která do té doby nebyla nikde zmíněna. Sleduje vzestup jednoho policisty ve zkorumpovaném a nebezpečném městě balancujícím na hraně zla, stejně jako vzestup jednoho z nejznámějších superhrdinů dnešní doby.


Foto: FOX

James Gordon (Ben McKenzie – Sounthland, The O.C.) vyrůstající na předměstí Gotham City si město idealizuje jako okouzlující a vzrušující metropoli, kde jeho zesnulý otec pracoval jako úspěšný obvodní návladní. Nyní, dva týdny od svého nastoupení k policii Gotham City (GCPD) a zasnoubení se svojí milovanou snoubenkou, Barbarou Kean (Erin Richards – Open Grace, Breaking In), si Gordon žije svůj sen – dokonce doufá, že městu navrátí zpět jeho slávu a čistotu, a že město bude vypadat stejně jako v době, kdy byl ještě malý kluk.

Statečný, čestný policista, připravený sám sobě něco dokázat, je přiřazen jako parťák k neomalené, ale chytré policejní legendě, Harvey Bullockovi (Dobal Logue – Sons of Anarchy, Terriers, Vikings, Cooper), který začíná pracovat na největším případu, který toto město pamatuje – vraždě místních miliardářů Thomase a Marthy Wayneových. Na místě činu se Gordon setkává s jediným přeživším, úchvatně intenzivním dvanácti letým synem Wayneových, Brucem Waynem (David Mazouz – Touch), ke kterému mladý detektiv cítí nevysvětlitelnou přízeň. Gordon, dojatý z chlapcovy hluboké ztráty, slibuje, že chytí vraha.

Foto: FOX

Když Gordon začne jít často pokoutné politice trestního soudnictví v Gothamu, bude muset čelit impozantní šéfce gangu, Fish Money (Jada Pinkett Smith – The Matrix filmy, Hawthorne, Collateral), a mnohým z postav, které se stanou jedněmi z nejznámějších a trvalých záporáků světa, včetně Seliny Kyleové, později Catwoman (herecký nováček Camren Bicondova) a Oswalda Cobblepota, později Penguina (Robin Lord Taylor – The Walking Dead, Another Earth).

Ačkoliv nové kriminální drama bude sledovat především Gordonův turbulentní a pozoruhodný vzestup skrz policejní oddělení Gotham City, vedené policejním kapitánkou Sarah Essen (Zabryna Guevara – Burn Notice), zaměří se také na nepravděpodobné přátelství Gordona s mladý dědicem Wayneových, který je pod ochranou vyrovnaného komorníka, Alfréda Pennywortha (Sean Pertwee – Camelot, Elementary). Jedná se o přátelství, které vydrží po celý život a sehraje klíčovou roli v tom, proč se mladý chlapec nakonec stane bdělým strážcem, k němuž je předurčen.

Foto: FOX

Gotham je založen na charakterech publikovaných společností DC Comics a produkovaných společností Warner Bros. Television. Výkonný producent Bruno Heller (The Mentalist) napsal pilot, který je režírován a ko-produkován držidelem Emmy, Dannym Cannonem (CSI, Nikita, The Tomorrow People).

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

jeden z nej serialu, podle neho mi pripada Arrow, Flash a dalsi, jako naprosty traparny.

29.9.2017 | 1:40:52
Kubc6a

Bože můj, tohle je tak geniální!

webmaster
9.9.2017 | 12:42:09
panprezident789

Prvá séria bola vynikajúca. Tie mafianske konflikty ma fakt bavili. V ďalších sériach sa však pustili do tých komiksových nereálnych postáv (kúzelník a podobne), z ktorých ma zaujali dokopy asi dve.. Možno pre fandov komiksu je to ráj. :) Postupne z toho cítiť aj stereotyp. Hneď ako chytia „padoucha“ tak sa z ničoho nič zjaví na konci epizódy nový. Chýba tam proste nejaky prepracovavý plán ktorý by diváka prekvapil. V polovici tretej série si dávam pauzu. Za prvé dve mu dám pekných 80%. :)

16.5.2017 | 12:36:10
bruno636

každá séria má 2–3 dobré diely,. inak strašne priemerný seriál,.nuda,­.nedotiahnutá atmosféra,ktorá má nádych temna a výdych stereotypného prdu,.. 4–5 herci to hrajú alebo hrali parádne -Barbara,Oswal­d,Strange,Jero­me,Maroni.ostat­ný si to tak na pol odbijú,.malý Bruce je 25kg trapáčik,.Gordon by sa svojimi ne-hereckými výkonmi hodil do slovenských seriálov ,..má to potenciál,ale to nestačí,.

4.5.2017 | 9:15:07
keenkeen

Jsem hodně náročný divák, ale tohle je prostě dělané výborně. :)

2.5.2017 | 18:32:01
Serials.

Naprostá pecka!

19.4.2017 | 17:22:41
George Wayne

Nejlepší DC seriál vůbec!

7.11.2016 | 18:25:30
QWF

Nejlepší americkej seriál

23.10.2016 | 20:14:10
Jájinka89

Neuvěřitelně hmatatelná atmosféra Gothamu! A ti padouši! Tolik perfektně zahraných rolí! Osobnosti, ze kterých šílenství vyzařuje na kilometry daleko. Charismatické postavy jako Fish, Penguin, Alfred nebo samotný Don Falcone! Plný počet bez debat :)

9.7.2016 | 0:11:57
Lucifrid

První série Gothamu byla fajn. Zábavná, akční, takové představování. Ale ta druhá! První tři díly byly jako jeden rozkrájený velkofilm a člověk si říkal, jak může tohle tempo pokračovat. Může. Nevzpomenu si na nějaký vyloženě slabší díl, naopak jsem neustále kroutila hlavou, jak je tohle možné, že ta laťka se neustále zvyšuje. A vrcholy sezóny? Zrození Hádankáře, kapitán Barnes a Jerome. Himlhergotkrucinál, ať už je zas podzim!

webmaster, korektor
3.7.2016 | 15:21:36

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás