David Zayas

David Zayas

Celé jméno: David Zayas
Místo narození: Ponce, Portoriko
Známé projekty: Oz, DexterGotham

Datum narození: 15.8.1962 (61 let)

David Zayas se narodil roku 1962 v Portoriku, ale ihned poté se se svou rodinou odstěhoval do Bronxu v New York, kde prožil mládí. Svou kariéru začal u amerických leteckých sil a poté se dal na dráhu policisty. Od roku 1992 začal působit v divadle Labyrinth, kde si velmi oblíbil herectví. Když došlo na rozhodování, čím se dál bude živit, tak herectví bylo jeho jasnou volbou.

Aktivně se své herecké kariéře věnuje už od roku 1995, kdy si poprvé zahrál v televizním seriálu. Díky svým zkušenostem s prací u policie byl často obsazován do rolí, kde hrál nejrůznější policisty či detektivy.

První větší seriálová role přišla roku 2000, kdy si zahrál Reie Moralese v seriálu The Beat. Téhož roku byl obsazen do seriálu Oz, kde si v letech 2000 – 2003 zahrál Enriqueho Moralese. Největší seriálovou roli si zahrál na stanici Showtime a to v seriálu Dexter, kde v letech 2006 – 2013 ztvárnil detektiva Angela Batistu. Za tuto roli získal mnoho nominací na ceny.

Po Dexterovi byl brzy obsazen do dalších seriálů, nebyly to však tak velké role jako v Dexterovi. Roku 2014 si zahrál v šesti epizodách seriálu Saint George a od téhož roku jej vídáme v seriálu Gotham jako Sala Maroniho.

Kromě své úspěšné seriálové tvorby se částečně dokázal prosadit i ve filmech. Objevil se například ve filmech Michael Clayton, Expendables: Postradatelní či Skyline.

David si vzal za manželku Lizu Colón-Zayas, kterou poznal v divadle. Spolu žijí v Los Angeles.

Foto CC BY-SA 2.5 lukeford.net, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gotham Salvatore Maroni 2014 2015 1
Dexter Angel Batista 2006 2022 9

Filtr seriálů