Clarke Peters

Clarke Peters

Celé jméno: Peter Clarke
Místo narození: New York, USA
Známé projekty: The Wire, Person of InterestTreme

Datum narození: 7.4.1952 (72 let)

Clarke Peters je americký herec, který se roku 1952 narodil v New Yorku. Vyrůstal v Englewoodu v New Jersey, ve svých dvanácti letech se poprvé seznámil se světem herectví, a to ve školním divadle, a je druhým ze čtyř synů svých rodičů. Chodil na školu Dwight Morrow High School a jednu dobu měl dokonce oplétačky s policí kvůli účasti na demonstracích proti válce ve Vietnamu.

I když má Peters na svém kontě již spoustu rolí, tak většinou se jedná o vedlejší postavy. Co se týče filmů, tak jsme ho mohli vidět například v první Johnu Wickovi, kde se objevil jako Harry.

Mnohem více se ale věnuje seriálům. Své první větší seriálové role se dočkal roku 2000, kdy byl jako Tlustý Curt obsazen do minisérie The Corner. Poté jsme ho mohli zahlédnout v seriálech Night & Day či Waking the Dead. Roku 2002 se mu povedlo získat životní roli. Až do roku 2008 vystupoval v seriálu The Wire jako detektiv Lester Freamon.

Hned poté se objevil v dalších výraznějších rolích. Zahrál si například v seriálech Damages, Holby City, Person of Interest a The Divide. V letech 2010–2013 jsme ho mohli vidět v další velké roli, protože hrál Alberta Lambreauxe v seriálu Treme. Následně se objevil ještě v seriálech Jessica Jones, Jericho, Underground a Chance.

Peters má pět dětí s celkem třemi ženami. Se svou první ženou Janine Martyne má dceru Chinu Clarke a syna Petera Clarkea. Po rozvodu chodil s Joannou Jacobs, se kterou má syny Joea Jacobse a Guppyho Jacobse. Joe Jacobs je také herec, zatímco jeho bratr Guppy zemřel už ve čtyřech letech. Nakonec má ještě jednoho syna, Maxe, kterého má se svou druhou manželkou, Penny.

Jeho rodina žije aktuálně v Londýně. Peters je často obsazován do rolí detektivů, protože v těchto rolích vyniká.

Foto CC BY-SA 3.0 Ausir, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Irregulars Muž v bílém 2021 1
His Dark Materials Dr. Carne 2019 2020 2
The Defenders Oscar Clemons 2015 2015 1

Filtr seriálů