Courtney Ford

Courtney Ford

Celé jméno: Courtney Ford
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Dexter, True Blood, Legends of Tomorrow

Datum narození: 27.6.1978 (45 let)

Courtney Ford je americká herečka a také producentka filmů. Do povědomí se dostala především díky filmu Neznámí vetřelci z roku 2008. Tato role byla rovněž jednou z jejích prvních větších rolí. Po účinkování jako vedlejší postava v několika televizních seriálech a filmech se Ford přihlásila na casting seriálu Dexter, který vyhrála.

Courtney si zahrála celkem v šestnácti epizodách. Zde ztvárňovala postavu Christinu Hill. Dexter jí pomohl patřičně nastartovat kariéru, Ford se dále objevila například v seriálu Parenthood, kde rovněž nešlo o malou roli. Ještě větší slávu si připsala díky upířímu seriálu True Blood, kde si Ford zahrála Portia Bellefleur. Ford se dokonce mihla ještě v jednom upířím seriálu a to ve The Vampire Diaries. Tam se ale jednou o malinkou epizodní roli.

Poté přišly velké role v seriálech Revenge a v Murder in the First. Courtney Ford se posléze stala oblíbenou herečkou stanice CW. Ta jí nejdříve nabídla roli Kelly Kline v Supernatural, a poté v komiksovém seriálu Legends of Tomorrow, kde Ford hrála Noru Darhk. V seriálu rovněž hraje její muž Brandon Routh, za kterého je vdaná od roku 2007.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends of Tomorrow Nora Darhk 2017 2020 3

Filtr seriálů