Crystal Balint

Crystal Balint

Celé jméno: Crystal Balint
Místo narození: Calgary, Alberta, Kanada
Známé projekty: The Bletchley Circle: San Francisco, Midnight Mass, The Midnight Club

Datum narození: 29.5.1981 (43 let)

Crystal Balint je kanadská herečka, která v televizním a filmovém průmyslu pracuje dlouhých dvacet let. Zájem o hraní projevila už od dětství. Ráda zpívala, tančila a docházela na divadlo už od základní školy. Své vášně se nevzdala, následovala ji, rozvíjela ji a vybudovala si slušnou kariéru herečky, jak na jevišti, tak na plátnech a malých obrazovkách.

Herečka si zahrála v seriálech The 100, Mech-X4, Supernatural, Arrow a Continuum. Pak následovaly drobné role v dramatech The Good Doctor, Prison Break, Arctic Air, Get Shorty a The L-Word. V roce 2019 získala hlavní roli v seriálu The Bletchley Circle: San Francisco, kde si za ztvárnění Iris Bearden odnesla cenu Leo za nejlepší herečku v hlavní roli v dramatickém seriálu.

V roce 2021 ji Mike Flanagan obsadil do své hororové minisérie Midnight Mass, kde se objevovala pravidelně po boku herců Hamishe Linklatera, Zacha Gilforda a Kate Siegel. Díky své roli Dolly se zapsala do Flanaganovy rodiny a byl jí nabídnut menší part v dalším Flanaganově seriálu The Midnight Club, který zadaptuje knihy spisovatele Christophera Pikea.

Embed from Getty Images

Filtr seriálů