David Ramsey

David Ramsey

Celé jméno: David Ramsey
Místo narození: Detroit, Michigan, USA
Známé projekty: Dexter, Blue BloodsArrow

Datum narození: 17.11.1971 (52 let)

David se narodil v Detroitu jako čtvrtý z celkem pěti dětí Jareldine Ramsay a Nathaniela Ramseye. Už jako malý se chtěl stát hercem a jeho herecká kariéra začala v roce 1995, kdy se začal objevovat v malých rolích (objevil se například ve filmu Con Air).

Do povědomí diváků se dostal svou rolí v seriálu Dexter, kde se objevil ve třetí a čtvrté sérii jako postava Antona Briggse, který měl dokonce poměr s Debrou Morgan. Také se objevil v několika filmech, za zmínku stojí film Mother and Child, kde si zahrál po boku Samuela L. Jacksona nebo Naomi Watts.

David drží černý pás v Jeet Kune Do, také trénoval box a kickbox, zřejmě proto byl roku 2011 přijat do seriálu Arrow jako John Diggle. Tato role je jeho doposud největší, protože v tomto seriálu pravidelně vystupoval až do roku 2020, kdy seriál skončil. Během toho si tuto roli zahrál i v seriálech The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Batwoman a Superman & Lois.

Tuto postavu však nehrál celou dobu, v letech 2011–2017 se také několikrát objevil v seriálu Blue Bloods, kde ztvárnil Cartera Poolea. Kromě toho se během toho dočkal i svého režisérského debutu, když režíroval několik epizod komiksových seriálů stanice CW.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superman & Lois John Diggle 2021 2022 2
The Flash John Diggle 2014 2023 9
Arrow John Diggle 2012 2020 8

Filtr seriálů