DJ Qualls

DJ Qualls

Celé jméno: Donald Joseph Qualls
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Známé projekty: Z Nation, The Man in the High CastleLegit

Datum narození: 10.6.1978 (45 let)

DJ Qualls se narodil 10. června 1978 v Nashville, hlavním městě státu Tennessee. Ve čtrnácti letech mu byl diagnostikován Hodgkinův lymfom, zhoubné nádorové onemocnění, které si vyžádalo téměř dvouletou léčbu. Po jejím úspěšném absolvování se DJ přesunul do Anglie, kde studoval angličtinu a literaturu na King's College. Studium však po několika letech přerušil, vrátil se do rodného Tennessee a začal navštěvovat Belmontskou univerzitu, obor herectví, kterou následně úspěšně absolvoval.

Ve dvaceti letech poprvé stanul před kamerou, stalo se tak po boku Queen Latifah v televizním filmu Rodina matky Flory. O dva roky později si jej vybral producent Ivan Reitman do svého nového projektu jménem Road Trip. Díky roli Kylea slavil Qualls velký úspěch a začal být obsazován do dalších snímků. Vidět jsme jej mohli v akčním dramatu Snaž se a jeď, v katastrofickém Jádru nebo v komediích Vzdálení blízcí a Slečna zamilovaná.

DJ se pravidelně objevuje i v seriálech. Hostoval v mnoha úspěšných sériích (Ztraceni, Lovci duchů, Teorie velkého třesku) a v posledních letech hrál důležité role v Z Nation a The Man in the High Castle.

Foto: Twitter DJ Quallse


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Man in the High Castle Ed McCarthy 2015 2018 3
Z Nation Občan Z 2014 2

Filtr seriálů