Forest Whitaker

Forest Whitaker

Celé jméno: Forest Steven Whitaker III
Místo narození: Longview, Texas, USA
Známé projekty: Star Wars, Bird, Konečná

Datum narození: 15.7.1961 (62 let)

Forest je americký herec, producent a režisér, který si získal popularitu díky důkladné přípravě charakterů svých postav a práci na mnoha nezávislých filmech. Za roli ve filmu Poslední skotský král získal mnoho cen a také jednoho Oscara. Jeho bratr Kenn Whitaker je taktéž hercem. Forest má čtyři děti a je ženatý s Keishou Nashnovou. Je obecně považován za jednoho z nejlepších černošských herců, které kdy Hollywood měl.

V roce 2016 si zahrál ortodoxního povstalce Sawa Gerreru ve filmu Rogue One: A Star Wars Story. Tato role ho provázela i následně a postavu si nadaboval i v animovaném seriálu Star Wars: Rebels. Aby toho nebylo málo, ještě jednou se k postavě vrátil v hrané formě a to v seriálu Andor, který mimo jiné mapoval začátky Povstalecké Aliance.

Forest Whitaker má velice dobré a korektní vztahy se studiem Disney. Není tedy divu, že ho studio oslovilo, aby své herecké nadání prodal i pro film z dílny Marvel Studios. V roce 2018 se objevil jako Zuri ve filmu Black Panther. Velkém a důležitém filmu pro celou černošskou komunitu, kde samozřejmě Forest Whitaker za jeho zásluhy kinematografii nemohl chybět.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Extrapolations Augustin Bolo 2023 2023 1
Andor Saw Gerrera 2022 2022 1
Avengers Zuri 2018 2018 1
Star Wars: Rebels Saw Gerrera 2017 2017 1
Star Wars Saw Gerrera 2016 2016 1

Filtr seriálů