Hope Davis

Hope Davis

Celé jméno: Hope Davis
Místo narození: Englewood, New Jersey, USA
Známé projekty: Wayward Pines, The Newsroom, About Schmidt

Datum narození: 23.3.1964 (60 let)

Hope se narodila v roce 1964 v Englewoodu ve státě New Jersey, jako prostřední dítě Joan a Williama Davisových. Její matka pracovala jako knihovnice. Hope mluví často o své matce jako o „vynikající vypravěčce příběhů“. Každou neděli po návštěvě kostela brala matka Hope a její sourozence do muzeí.

V dětství se kamarádila se známou herečkou Mirou Sorvinovou, společně psaly hry, které hrály na dvorku u domu. V roce 1982 maturovala na Tenafly High Schools. Po škole Hope odjela do Londýna studovat na Královskou akademii dramatických umění, poté se vrátila zpět do Spojených států. Má titul z univerzity Vassar v oboru kognitivní vědy.

V roce 1990 absolvovala první filmovou roli a to ve filmu Hráči se smrtí. Ve stejném roce se také objevila ve filmu Sám doma. Největší úspěch zaznamenala za roli ve filmu O Schmidtovi, kde hrála po boku Jacka Nicholsona. V roce 2009 byla nominována na cenu Tony v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli za hru God of Carnage.

Za svou roli v komiksové adaptaci American Splendor, ve které si zahrála spolu s Paulem Giamattiem získala nominaci na Zlatý glóbus a vyhrála Cenu newyorských kritiků. Za ztvárnění Hillary Clintonové v koprodukci BBC a HBO ve filmu The Special Relationship získala v roce 2010 cenu Emmy.

V televizi je jako doma. Zahrála si ve vysoce ceněných seriálech HBO, a to v In Treatment a The Newsroom, objevila se v Deadline, Allegiance a naposledy ve Wayward Pines a American Crime.

V současné době je od roku 2000 vdaná za herce Jona Patricka Walkera, předchozí manželství s hercem Fordem Evansonem trvalo sedm let. S Jonem mají dvě děti.

Embed from Getty Images

Foto CC BY 2.0

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Maria Stark 2016 2016 1
The Newsroom Nina Howard 2012 2013 2

Filtr seriálů