Avengers Maria Stark

Maria Stark

Maria Stark

Manželka Howarda Starka a matka stejně slavného Tonyho Starka. Nešťastně zemřela při útoku agenta Hydry, který měl vypadat jako obyčejná autonehoda.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Maria Collins Carbonell-Stark
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Bill Mantlo, George Tuska
Představitel: Hope Davis
Poprvé se objevil v:
Iron Man #104 (listopad 1977)

Filmy

O Marii

Maria Stark je manželkou Howarda Starka a matkou Tonyho Starka. Nejnovější komiksy však Tonyho příběh změnily, a tak je synem pouze adoptivním. Ve filmovém světě zůstává synem biologickým. Spolu se svým manželem zemřela v plánované autonehodě, kterou v komiksech zorganizoval Roxxon a ve filmech Hydra.


Mezi její nepřátele patří Hugh Jones a Winter Soldier.

Komiksy

Maria se narodila do bohaté rodiny, přičemž se začala stýkat s muži na stejné úrovni. Jedním z prvních mužů, se kterým Maria randila, byl Obadiah Stane, jenže v tomto vztahu nebyla šťastná. Když uvízla v Monaku kvůli problému s letadlem, utekla svým bodyguardům a zamířila do kasina, které vlastnil Howard Stark. Stark si všiml toho, že Mariu její stráž nalezla a násilím odvlekla pryč. Z toho důvodu je sledoval až do jejího hotelu, kde jí osvobodil, načež se formálně představili.

Pár nakonec uzavřel svazek manželský, ale čelil problému s dítětem. Jejich nenarozené dítě bylo v ohrožení a Starkovi došly možnosti. Obrátil se proto na mimozemšťana Rolla, který je odkázal na Recordera 451. Po jeho záchraně se s ním Starkovi domluvili, že jejich syn Arno je vhodným kandidátem pro genetickou mutaci, jež by mohla pozvednout lidstvo. Syn poté zůstal skrytý v budově Nadace Marii Stark, zatímco manželé adoptovali zdravé dítě. Pár nakonec zemřel při bouračce, kterou romanizoval Roxxon. Spekuluje se však také o Hydře nebo V-Battalionu.

Filmy, seriály a další média

S Mariou Stark jste se mohli setkat ve dvou animovaných seriálech. Prvním z nich je Iron Man z roku 1990, kde jí dabovala Dimitra Arliss. Druhým seriálem je Iron Man: Armored Adventures, kde její tváře využila Mamade Masque, aby si s Tonym pořádně pohrála.

Marvel Cinematic Universe

Přestože byl Howard Stark známý záletník, nakonec se oženil s Marii Stark a začal vést kultivovaný život. V roce 1970 se páru narodil syn jménem Anthony. Zatímco s otcem Tony příliš nevycházel, s matkou měl mnohem lepší vztah, který byl založený na lásce. 16. 12. 1991 zemřela spolu se svým manželem v autonehodě, kterou způsobila Hydra. Pár nezavraždil nikdo jiný než Winter Soldier, Howardův přítel z druhé světové války, kterému Hydra vymyla mozek.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie