Winter Soldier

Winter Soldier

Přítel Kapitána Ameriky a špičkový zabiják Hydry v jednom. Za druhé světové války byl při jedné misi prohlášen za mrtvého a nepřátelé mu vymyli mozek. Po několik let byl poté využíván k odstraňování nepohodlných politických nepřátel.

Sezóny 6
2011 - 2018

Informace

Skutečné jméno: James Buchanan Barnes
Výška: 1,75 m
Váha: 118 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Joe Simon, Jack Kirby
Představitel: Sebastian Stan
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #1 (březen, 1941)

Filmy

O Winter Soldierovi

Když byl James mladý, rozhodl se, že půjde do armády, kde se rychle spřátelil se Stevem Rogersem, který se stal Kapitánem Amerikou. Pod přezdívkou Bucky stál během války po Kapitánově bodu a pomáhal udržovat morálku mezi spojenci. Během jedné mise se Bucky obětoval a všichni jej považovali za mrtvého. Nikdo ale netušil, že jeho tělo našli sověti a Buckymu vymyli mozek. Z amerického hrdiny se stal zabiják Winter Soldier, který po několik desítek let odstraňoval nepřátele Rusů. Až po nějaké době odhalil Kapitán pravdu a přivedl Buckyho zpět ke světlu.

Mezi jeho největší nepřátele patří Hydra, komunisti, Maggia, Serpent Society nebo každý, kdo vstoupí Kapitánovi do cesty.

Komiksy

James se narodil roku 1925 a již v útlém věku přišel o oba rodiče. Byl cvičen ve výcvikovém táboře Camp Lehigh, kde se seznámil se Stevem Rogersem. To ještě netušil, že se z jeho nového přítele brzy stane Kapitán Amerika. Poté co se Steve stal národním hrdinou, rozhodl se James stát po jeho boku, jako maskovaný hrdina Bucky. Během války našli spojence v Namorovi, prvním Human Torchovi a ohnivém mutantovi jménem Toro. Spolu založili první tým Invaders, který bojoval proti nacistům i sovětům a jejich novým zbraním.

Byl rok 1945 a Kapitán s Buckym byli na stopě nacistickému vědci Baronu Heinrichu Zemovi. Hrdinové zjistili, že Zemo získal experimentální letoun, který během jejich souboje vypustil. Kapitán s Buckym se jej snažili chytit. Když se jim to podařilo, Bucky na něm zůstal viset a letoun nakonec vybuchl. Toho dne Bucky zemřel.

Nikdo neočekával, že by se Bucky mohl přežít. Když jej nalezli sověti, doufali, že jde o Kapitána Ameriku. V těle ale nebyly stopy po séru supervojáka, tak jej uložili k ledu. V roce 1954 byl rozmražen a dostal náhradu za ztracenou ruku, o kterou během výbuchu přišel. Když se Rusům podařilo zbavit jej veškerých vzpomínek, vštípili mu nenávist k západu a vycvičili z něj neporazitelného zabijáka.

Winter Soldier, jak jej Rusové nazývali, vycvičil mnoho bojovnic v programu Černá Vdova. Mezi nimi byla i Natasha Romanovová, později hrdinka bojující pro S.H.I.E.L.D. Oba se do sebe zamilovali a nějakou dobu byli spolu. Jedním z jeho cílů se stala mladičká Itsu, která byla v Japonsku manželkou Logana AKA Wolverina. Itsu sice zemřela, ale porodila Loganovi syna, který mu v dospělosti způsobil nemalé problémy.

Generál Lukin jednoho dne přikázal svému pěšákovi, aby pro něj získal Red Skullovu kosmickou kostku. Red Skull byl tedy zavražděn, ale nikdo nepočítal s tím, že se přes kostku dostal do Lukinova těla. Během několika dalších událostí se Barnes shledal se svým starým přítelem. Kapitán Amerika nakonec využil moci kostky, aby Buckymu obnovil vzpomínky.

Když byl Kapitán během Občanské války zavražděn, ujal se Bucky jeho štítu a stal se novým Kapitánem Amerikou. Steve se ale nakonec po čase vrátil a po jistou dobu existovali Kapitánové dva. V dnešní době je Bucky opět znám jako Winter Soldier a bojuje na straně dobra.

Filmy, seriály a další média

Bucky se na televizních obrazovkách poprvé objevil v roce 1966 v seriálu The Marvel Super Heroes. Jako Winter Soldier se objevil až v seriálu The Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Dále se objevil také v The Super Hero Squad Show, Avengers Assemble nebo animovaném filmu Ultimate Avengers.

Za Buckyho si můžete zahrát v Marvel: Ultimate Alliance, hrách podle Marvel Super Hero Squad nebo Marvel Heroes. Roli má také v LEGO hrách od TT Games, Marvel: Avengers Alliance, Disney Infinity nebo Captain America: Super Soldier.

Marvel Cinematic Universe

Steve Rogers a Bucky Barnes byli přátelé od dětství. Bucky neustále tahal svého přítele z nejrůznějších problémů a když musel narukovat, nechal Rogerse v New Yorku samotného. Poté byl Steve vystaven séru supervojáka a stal se z něj Kapitán Amerika, vyrazil se svého přítele hledat. Bucky byl pohřešován a nakonec byl nalezel v jednom ze středisek Hydry, kde na něm experimentoval Arnim Zola. Bucky se nakonec stal členem Kapitánova Howling Commanda. Neštěstí jej ale potkalo při misi, kdy měli zajmout Zolu, který se přepravoval vlakem. Bucky z vlaku spadl a byl označen za mrtvého.

Buckyho ale vylovila Hydra a vymyla mu mozek. Po několik desítek let jej využívali jako svého nejlepšího zabijáka označovaného jako Winter Soldier. Tento zabiják stál například za smrtí Starkových rodičů nebo zabil také jednoho politika, kterého bránila Černá Vdova.

Steve se s Buckym shledal během spouštění projektu Insight. Jeho cílem byl Nick Fury, kterého postřelil a Kapitánovi čelil na střeše nedaleké budovy. Kapitán nevěřil, že je jeho přítel naživu a vydal se zjistit pravdu. Bucky se ním utkal ještě několikrát a nakonec se mu paměť vrátila. Poté co svého parťáka zachránil, začal se skrývat. Kapitán jej ale nakonec objevil a spolu začali Občanskou válku proti Starkovi, který chtěl, aby se všichni lidé se superschopnostmi registrovali a pracovali pro vládu. Když byla prokázána Buckyho nevina, byl odklizen do Wakandy, kde nemohl nikomu ublížit.

S Buckym se ještě několikrát setkáme. Díky umístění ve Wakandě to může být již v Black Panterovi nebo až později v třetích Avengers.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Po Lokim nej postava MCU!

12.5.2021 | 12:15:22
sábahi

Nejlepší zápor a hrdina v jednom jakého znám :D

2.3.2021 | 21:23:35
Nika

Nejlépe propracovaná kladná postava!

ANO – KLADNÁ

2.11.2020 | 23:22:14
Zigulík

Frajer

2.6.2018 | 22:18:41
Oswald138

je to nejlepší marvelskí záporák jakého znám

21.5.2017 | 20:21:00

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama