Iron Monger

Iron Monger

Obchodní partner Howarda a Tonyho Starka, který se snažil ovládnout jejich společnost za každou cenu.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Skutečné jméno: Obadiah Stane
Výška: 195 cm
Váha: 104 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy:
Dennis O'Neil, Luke McDonnell
Představitel: Jeff Bridges
Poprvé se objevil v:
Iron Man #163 (říjen, 1982)

Filmy

Iron Man 2008

O Staneovi

Nelítostný businessman, který se za každou cenu snažil získat Stark Enterprises. Nakonec si vyrobil vlastní brnění, se kterým chtěl konkurovat tomu od Iron Mana. Stane bohužel neuspěl, ale zanechal po sobě syna, který Starkovi ublížil mnohem víc. Obadiah měl velmi vysokou inteligenci a byl skvělým stratégem. Brnění mu umožnilo unést až 50 tun.

Mezi jeho nepřátele patří Iron Man, War Machine a Pepper Pottsová.

Komiksy

Jako mladý obchodník studoval Obadiah své protivníky a hledal jejich slabiny, které mohl proti nim využít. Vyrůstal v chudobě a jeho otec byl karbaník. Poté co spatřil otcovu sebevraždu, opadaly mu všechny vlasy. Ve volném čase hrál šachy a trénoval své manipulativní schopnosti. Během jedné hry, kdy stál proti stejně dobrému hráči, zabil soupeřova psa, čímž jej rozptýlil a zajistil si tak vítězství.

Od Howarda Starka se pokoušel koupit Stark Enterprises, ale neuspěl. Odkoupit společnost zkoušel i od Tonyho. K získání společnosti opět hodlal využít všech lstí a na Tonyho kamaráda Rhodeyho poslal své agenty, kterým říkal Šachy. Na Tonyho pak nasadil ženu jménem Indries Moomji, která byla jednou z jeho agentek – Šachovou královnou. Stark však zjistil, že za všemi problémy stojí Stane, ale nemohl s tím nic dělat, což ho dohnalo k alkoholismu.

S pomocí S.H.I.E.L.D.u se Staneovi konečně podařilo koupit Stark International a začal tuto agenturu zásobovat municí a zbraněmi. Ve Starkových věcech pak našel nákresy Iron Manovy zbroje a vyrobil si vlastní, jež nazval Iron Monger. Stark se nakonec z alkoholismu vyléčil a postavil si novou a lepší verzi své zbroje. Poté konfrontoval Stanea a utkal se s jeho oblekem. Když Obadiah prohrál, sundal si helmu a spáchal sebevraždu.

Jeho společnost pak koupil Justin Hammer a Obadiahův syn Ezekiel se rozhodl, že otce pomstí. O několik let později pak způsobil Starkovi nemalé problémy.

Filmy, seriály a další média

Jediný projekt kde Iron Monger kromě filmu vystoupil je animovaný seriál Iron Man: Armore Adventures. Samozřejmě pak nechyběl ani ve videohře, která byla vytvořena na motivy filmu z roku 2008. V této hře byl vývoj zbroji trochu pozměněn a na jeho výrobě se podílela společnost AIM, kterou můžete znát z třetího Iron Mana.

Marvel Cinematic Universe

Howard Stark a Obadiah Stane byli obchodní partneři, kteří spolu vedli Stark Industries. Po Howardově smrti převzal vedení nad společností, a když Howardův syn Tony dosáhl správného věku, nahradil jej ve vedoucí pozici on. Po této změně přepadl Obadiaha vztek a žárlivost a začal spolupracovat s Deseti Kruhy. Stane jim poté zaplatil, aby Tonyho zajali a zabili, čímž by se opět stal hlavou své milované společnosti.

V Las Vegas zastoupil Tonyho Starka, který měl převzít cenu a dalšího dne jej pak kontaktoval, když v Afghánistánu předváděl raketu Jericho. Hned po prezentaci byl Stark zajat teroristy, ale unikl jim a vrátil se zpátky do Ameriky. Obadiah brzy zjistil, že se tak stalo s pomocí brnění a malého reaktoru, který zvládl postavit v jeskyni. Žárlivý Obadiah získal zbytky zbroje od teroristů a nechal si vyrobit vlastní. Teroristy pak nechal neprodleně popravit.

Když byla zbroj hotová, navštívil Tonyho a ukradl mu jeho reaktor. Jelikož ho Pepper nenechala zničit ten původní, Tony přežil a postavil se Staneovi. Souboj byl vyrovnaný, ale Tony měl tajnou zbraň – Pepper. Ta mu pomoha přetížit velký reaktor, čímž Obadiaha usmažila. Jeho smrt pak S.H.I.E.L.D. ututlal tak, že se jeho letadlo ztratilo, kdy byl na dovolené.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AbC

super záporák:-)

12.5.2017 | 14:46:36

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama