Jason Dohring

Jason Dohring

Celé jméno: Jason William Dohring
Místo narození: Toledo, Ohio, USA
Známé projekty: Veronica Mars, Moonlight, Ringer, The Originals

Datum narození: 30.3.1982 (36 let)

Jason Dohring je americký herec, který se narodil roku 1982. Je synem Laurie a Douga Dohringových, kteří vlastní obchodní firmu. Roku 2004 si vzal za manželku Lauren Kutner, se kterou má syna Owena Rileyho a dceru Lilly.

Jasonova kariéra odstartovala už roku 1994, kdy se jako malý objevil v několika menších rolích. I přesto, že hrál ve filmech a seriálech, tak se chytil pouze v seriálech, kde získal několik hlavních rolí.


V letech 2004 – 2007 hrál postavu Logana Echollse v seriálu Veronica Mars. Hned poté si střihl další hlavní roli a to postavu Josefa Konstana v seriálu Moonlight. Další větší role přišla v letech 2011 – 2012, když se objevil v seriálu Ringer jako pan Carpenter.

Mezi jeho další známější role patří postava Jeffa Fairburna, kterou si roku 2015 zahrál v seriálu The Messengers. Téhož roku byl obsazen do seriálu The Originals jako detektiv William Kinney.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.