Jeff Kober

Jeff Kober

Celé jméno: Jeff Kober
Místo narození: Billings, Montana, USA
Známé projekty: China Beach, Sons of Anarchy, The Walking Dead

Datum narození: 18.12.1953 (70 let)

Jeff Kober se narodil roku 1953. Původně se živil jako farmář, ale to se mu nelíbilo, a tak se v době, kdy mu bylo zhruba třicet let, přestěhoval do Los Angeles, aby se stal hercem. Jeho sen se nakonec stal skutečností.

Začátek kariéry byl pro něj tvrdý jako pro většinu ostatních. Od roku 1985, kdy jeho kariéra začala, byl obsazován do malých epizodních rolí různých seriálů, kvůli kterým se mohl sotva prosadit. První úspěšnější role přišla roku 1986, kdy si zahrál v seriálu Falcon Crest, kde se zdržel o něco déle.

Následně se psal rok 1988 a Kober získal roli seržanta Evana Winslowa v seriálu China Beach. Zde působil pravidelně až do roku 1991, proto se mohl pyšnit první velkou rolí. Následující období však opět nebylo přívětivé. Hrál sice v různých seriálech a filmech, ale role, které získával, nebyly nijak zajímavé ani velké.

Roku 1996 na sebe upozornil v seriálu Kindred: The Embraced. Poté na chvíli působil v Buffy the Vampire Slayer. Ostatní role z let 1992–2011 nemá cenu zmiňovat – stále se jednalo o velmi malá a nevýrazná působení.

Od roku 2011 se na FOXu vysílala působivá komedie New Girl, kde se roku 2012 mihl jako domovník Remy, který byl svým chování skutečně ikonický. V té době však už působil v jiném seriálu. Řeč je o Sons of Anarchy, kde v letech 2009–2013 hrál Jacoba Halea.

Následné působení v seriálu The Walking Dead bylo z jeho strany opět působivé i přesvědčivé, nicméně jeho postava byla brzy usmrcena (roku 2018 se sice vrátil, ale to jen v rámci minisérie s názvem Red Machete). Nakonec zmiňme ještě seriály NCIS: Los Angeles a Big Dogs, ve kterých působil roku 2018.

Když se zrovna nevěnuje herectví, tak si rád zahraje na kytaru. Kromě toho rád maluje i píše. Byl součástí jedné rockové skupiny, je dvakrát rozvedený a má jednoho syna.

Foto CC BY 2.0 Daniel Hartwig, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: Los Angeles Harris Keane 2017 2022 3
The Walking Dead Joe 2014 2018 2

Filtr seriálů