Joanna Cassidy

Joanna Cassidy

Celé jméno: Joanna Virginia Caskey
Místo narození: Haddonfield, New Jersey, USA
Známé projekty: Blade Runner, Falešná hra s králíkem Rogerem, Body of Proof

Datum narození: 2.8.1945 (78 let)

Joanna Cassidy se v roce 19945 narodila v Haddonfieldu jako Joanna Virginia Caskey. Chodila na Haddonfield Memorial High School a byla popisována jako „hlučné dítě“. Je známá svým nakažlivým hlučným smíchem, který můžete slyšet ve filmu Smějící se policajt nebo během jejího hostování v šou The Tonight Show Starring Johnny Carson. V roce 1964 vystudovala Syracuse University a poznala svého manžela Kennarda C. Kobrina, doktora rezidenta; a začala pracovat jako módní modelka. Pár se přestěhoval do San Francisca, kde její manžel začal dělat atestaci na psychiatra a Cassidy pokračovala v modelingu. V roce 1968 měla malou roli v Bullittův případ. V roce 1974 se rozvedla a přestěhovala do Los Angeles.

Její první film byl v roce 1973 Černá výprava. Objevila se v televizních seriálech jako Mission: Impossible, Starsky & Hutch a Taxi. V roce 1976 měla malou roli v Zůstaň hladový, filmu o kulturistice v hlavní roli s mladým Arnoldem Schwarzeneggerem. Byla zvažována do role Wonder Woman v televizním seriálu, ale nakonec ji získala Lynda Carter. V roce 1978 si zahrála ve filmu Our Winning Season. Následující rok získala svoji první hlavní roli, Morgan Wainwrightovou, v akčním a dobrodružném seriálu 240-Robert, ale seriál vydržel pouze dvě řady. Poté se objevovala v hostujících rolích v seriálech jako Dallas, Falcon Crest a získala hlavní roli v krátkověkém sitcomu Buffalo Bill (získala za něj Zlatý glób). Zahrála si také v krátkověkém seriálu Code Name: Foxfire (1985).

(Joanna v roce 1974, Foto: Wikimedia Commons)

V roce 1982 získala svoji první hlavní filmovou roli, replikantky Zhory Salome, ve filmu Ridleyho Scotta Blade Runner. Následující roli si zahrála s Genem Hackmanem a Nickem Noltem ve filmu Pod palbou. Další její projekty jsou minisérie Hollywoodské ženy (1985) a filmy Čtvrtý protokol (1987), Falešná hra s králíkem Rogerem (1988), Vězeň (1989), Tam, kde je srdce (1990) a Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (1991). V roce 1993 si zahrála s Dudley Moorem v sitcomu Dudley, ale seriál vydržel jen šest dílů. Zahrála si bývalou manželku James Garnera ve filmu The Rockford Files: I Still Love L.A. (1994).

Další její počiny z této éry zahrnují Barbaři za branou (1993), adaptace knížky Stephena Kinga, Monstrum (1993) a Upír v Brooklynu (1995). Cassidy také poskytla svůj hlas inspektorce Maggie SawyerovéSuperman: The Animated Series a měla opakující role v seriálech jako L.A. Law, Melrose Place, Diagnosis Murder a The District.

Od začátku nového století se objevila ve filmu Duchové Marsu (2001) a měla opakující roli Margaret Chenowithové v seriálu HBO Six Feet Under, za kterou získala nominaci na cenu Emmy. V roce 2004 si zahrála ve dvou dílech T'Les v seriálu Star Trek: Enterprise a v roce 2006 získala opakující roli Beverly Bridgeové v seriálu Boston Legal. Nadabovala padoucha Hecubah v počítačové hře Nox a znovu Maggie Sawyerovou ve videohře Superman: Shadow of Apokolips. V roce 2007 měla hostující roli v seriálu Heroes.

Mezi lety 2008–2009 se objevila v dílech seriálů jako Ghost Whisperer, Desperate Housewives, Law & Order: UK a měla opakující roli Amandy Hawthorneové v lékařském dramatu Hawthorne.

V roce 2011 se začala objevovat v roli soudkyně Joan Huntové v seriálu Body of Proof. Seriál byl po třetí řadě zrušen. V roce 2015 získala hlavní roli, Candace Von Weberové, v seriálu Odd Mom Out, který znovu vydržel tři řady. V roce 2019 si zahrála v miniseriálu Too Old To Die Young a získala opakující roli v NCIS: New Orleans.

Foto: CC BY-SA 2.5 derivative work: Tabercil (talk), Joanna_Cassidy_LF­.JPG: lukeford.net, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: New Orleans Mena Prideová 2019 2021 3

Filtr seriálů