Joe Manganiello

Joe Manganiello

Celé jméno: Joseph Michael Manganiello
Místo narození: Pittsburgh, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Spider-Man, True Blood, Bez kalhot

Datum narození: 28.12.1976 (47 let)

Joe se narodil v Pittsburghu krátce po Vánocích roku 1976. Jeho otec byl italského a matka arménského původu. Vyrůstal na pittsburgském předměstí Mt. Lebanon, kde chodil na základní a střední školu. Po maturitě se napodruhé dostal na Carnegie Mellon School of Drama, kterou absolvoval s mimořádnými výsledky, čímž si otevřel dveře do světa herectví.

Už během studia vystupoval v pittsburgském divadle, kde ztvárnil desítky slavných postav, z nichž zmiňme například LorenzaThe Merchant of Venice. Roku 2002 ho Sam Raimi obsadil do role školního rváče Flashe Thompsona ve filmu Spider-Man a během dalších let vystupoval Manganiello i v seriálech ER, American Heiress a One Tree Hill. Fanouškům sitcomu How I Met Your Mother je Joe znám jako Brad, který je nejdříve Marshallovým přítelem, posléze mu však začne škodit.

Nejpopulárnější rolí Joea Manganiella byl bezpochyby Alcide Herveaux z upířího seriálu True Blood, kterého hrál v rozmezí let 2010 až 2014. Během této etapy ale Joe rozhodně nezapomínal hrát ve filmech a pořádně zabodoval hlavně jako striptér ve dvou dílech komedie Bez kalhot. V poslední době se objevil v animovaném filmu Šmoulové: Zapomenutá vesnice a krátké cameo předznamenávající jeho další výskyt si střihl coby superpadouch Deathstroke ve snímku Liga spravedlnosti.

Velké role měl například i v akčňácích Sabotáž, Rampage Ničitelé a Archenemy. Seriálům se aktuálně už moc nevěnuje, spíše jsme mohli jen zaslechnout jeho hlas v animovaných projektech Star Wars Resistance a Army of the Dead: Lost Vegas.

Joe v poslední době slaví úspěchy nejen na poli herectví, ale i v osobním životě. Od roku 2014 žije s překrásnou herečkou Sofií Vergara, kterou si vzal 21. listopadu 2015. Je velkým fanouškem Pittsburgh Steelers a Pittsburgh Penguins a obdivuje Jaromíra Jágra.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Deathstroke 2017 2021 2
True Blood Alcide Herveaux 2010 2014 5
How I Met Your Mother Brad Morris 2006 2012 3

Filtr seriálů