Joe Manganiello

Joe Manganiello

Celé jméno: Joseph Michael Manganiello
Místo narození: Pittsburgh, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Spider-Man, How I Met Your Mother, True Blood

Datum narození: 28.12.1976 (43 let)

Joe se narodil v Pittsburghu krátce po Vánocích roku 1976. Jeho otec byl italského a matka arménského původu. Vyrůstal na pittsburgském předměstí Mt. Lebanon, kde chodil na základní a střední školu. Po maturitě se napodruhé dostal na Carnegie Mellon School of Drama, kterou absolvoval s mimořádnými výsledky, čímž si otevřel dveře do světa herectví.

Už během školy vystupoval Joe v pittsburgském divadle, kde ztvárnil desítky slavných postav, z nichž zmiňme například Lorenza v The Merchant of Venice. Roku 2002 ho Sam Raimi obsadil do role školního rváče Flashe Thompsona ve filmu Spider-Man a během dalších let vystupoval Manganiello i v seriálech American Heiress a One Tree Hill. Fanouškům sitcomu How I Met Your Mother je Joe znám jako Brad, který je nejdříve Marshallovým přítelem, posléze mu však začne škodit.


Nejpopulárnější rolí Joea Manganiella byl bezpochyby Alcide Herveaux z upířího seriálu True Blood, kterého hrál v rozmezí let 2010 až 2014. Během této etapy ale Joe rozhodně nezapomínal hrát ve filmech a pořádně zabodoval hlavně jako striptér ve dvou dílech komedie Magic Mike. V poslední době se objevil v animovaném filmu Smurfs: The Lost Village a krátké cameo předznamenávající jeho další výskyt si střihl coby superpadouch Deathstroke ve snímku Justice League.

Embed from Getty Images

Joe v poslední době slaví úspěchy nejen na poli herectvím, ale i v osobním životě. Od roku 2014 žije s překrásnou herečkou Sofiou Vergara, kterou si vzal 21. listopadu 2015. Je velkým fanouškem Pittsburgh Steelers a Pittsburgh Penguins a obdivuje Jaromíra Jágra.

Foto: Twitter Joea Manganiella


Hraje v

Filtr seriálů