Joe Manganiello

Joe Manganiello

Celé jméno: Joseph Michael Manganiello
Místo narození: Pittsburgh, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Spider-Man, How I Met Your Mother, True Blood

Datum narození: 28.12.1976 (41 let)

Joe se narodil v Pittsburghu krátce po Vánocích roku 1976. Jeho otec byl italského a matka arménského původu. Vyrůstal na pittsburgském předměstí Mt. Lebanon, kde chodil na základní a střední školu. Po maturitě se napodruhé dostal na Carnegie Mellon School of Drama, kterou absolvoval s mimořádnými výsledky, čímž si otevřel dveře do světa herectví.

Už během školy vystupoval Joe v pittsburgském divadle, kde ztvárnil desítky slavných postav, z nichž zmiňme například Lorenza v The Merchant of Venice. Roku 2002 ho Sam Raimi obsadil do role školního rváče Flashe Thompsona ve filmu Spider-Man a během dalších let vystupoval Manganiello i v seriálech American Heiress a One Tree Hill. Fanouškům sitcomu How I Met Your Mother je Joe znám jako Brad, který je nejdříve Marshallovým přítelem, posléze mu však začne škodit.


Nejpopulárnější rolí Joea Manganiella byl bezpochyby Alcide Herveaux z upířího seriálu True Blood, kterého hrál v rozmezí let 2010 až 2014. Během této etapy ale Joe rozhodně nezapomínal hrát ve filmech a pořádně zabodoval hlavně jako striptér ve dvou dílech komedie Magic Mike. V poslední době se objevil v animovaném filmu Smurfs: The Lost Village a krátké cameo předznamenávající jeho další výskyt si střihl coby superpadouch Deathstroke ve snímku Justice League.

Embed from Getty Images

Joe v poslední době slaví úspěchy nejen na poli herectvím, ale i v osobním životě. Od roku 2014 žije s překrásnou herečkou Sofiou Vergara, kterou si vzal 21. listopadu 2015. Je velkým fanouškem Pittsburgh Steelers a Pittsburgh Penguins a obdivuje Jaromíra Jágra.

Foto: Twitter Joea Manganiella


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.