Justice League Deathstroke

Deathstroke

Deathstroke

Nájemný vrah, který spolu s Luthorem založí Injustice League.

Sezóny 1
2017 -

Informace

Skutečné jméno: Slade Joseph Wilson
Výška: 1,93 m
Váha: 102 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Joe Manganiello
Poprvé se objevil v: New Titans #2 (prosinec 1980)

Filmy

O Deathstrokeovi

Slade Wilson je typický nájemný vrah. Drsný, nevypočítavý a nesmírně obratný. Není divu, že patřil mezi zakládající členy Sebevražedného oddílu a Batmanovi a dalším hrdinům působí nemalé potíže. A když přeskočí do konkurenčního nakladatelství, stane se Deadpoolem.


Komiksy

Relativně mladá Deathstrokeova historie se začala psát v prosinci roku 1980, kdy se pod jménem Deathstroke, the Terminator objevil jako nepřítel Teen Titans. V této roli vydržel poměrně dlouhou dobu a stál například za doživotním zraněním Beast Boye. Po účinkování ve slavných sériích jako byl například Judas Contract, se Slade přesunul do Gothamu a bojoval s Nightwingem a týmem Birds of Prey. Během Infinite Crisis se pak Slade přidal do Luthorova společenstva padouchů a v sérii One Year Later se pustil do boje se svým dřívějším svěřencem Green Arrowem.

Po rebootu a vzniku New 52 dostal Deathstroke vlastní sérii, ve které byl popisován jako nejlepší světový žoldák. Série znovu popsala Sladeův zrod a postavila jej nejen proti hrdinům jako byl Batman, ale taktéž proti jiným záporákům. Během událostí série Forever Evil se Deathstroke po boku Luthora a Stevea Trevora postavil proti Crime Syndicate. V novém Rebirth je Slade členem padoušského spolku Harveyho Denta a spolu s Lady Shivou terorizuje Gotham.

(Deathstroke bojuje s Batmanem; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Slade je častým účastníkem animovaných filmů ze série DCAU. V Crisis on Two Earths jej mluvil Bruce Davison a ve Flashpoint Paradoxu samotný Ron Perlman.

Co se týče seriálů, musíme zmínit Teen Titans, opět s Perlmanovým hlasem, a také Young Justice, kde jej mluvil současný Captain Cold Wentworth Miller. V hraných seriálech Deathstrokea hráli Antonio Sabato v Lois and Clark a Michael Hogan ve Smallville. Nejoblíbenějším představitelem této postavy je určitě Manu Bennett, který jej hraje v Arrowverse.

(Manu Bennett v seriálu Arrow; Foto: CW)

Videohry

Deathstroke je hratelnou postavou v bojovkách Mortal Kombat vs. DC Universe a Injustice: Gods Among Us a zahrát si za něj můžete též v Lego Batman 3. Jako antagonista vystupuje ve hrách Arkham Origins a Arkham Knight.

(Slade ve hře Arkham Origins; Foto: Rocksteady)

DC Extended Universe

Joe Manganiello se objevil v potitulkové scéně filmu Justice League, kde s Lexem Luthorem probíral vznik Injustice League.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
God of war

doufám že zaboduje

2.8.2018 | 14:16:35
Kothy

Malo prostoru, jinak super postava :)

17.11.2017 | 0:04:06

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás