Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Deathstroke

Deathstroke

Nájemný vrah, který spolu s Luthorem založí Injustice League.

Sezóny 2
2017 - 2021

Informace

Skutečné jméno: Slade Joseph Wilson
Výška: 1,93 m
Váha: 102 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Joe Manganiello
Poprvé se objevil v: New Titans #2 (prosinec 1980)

Filmy

O Deathstrokeovi

Slade Wilson je typický nájemný vrah. Drsný, nevypočítavý a nesmírně obratný. Není divu, že patřil mezi zakládající členy Sebevražedného oddílu a Batmanovi a dalším hrdinům působí nemalé potíže. A když přeskočí do konkurenčního nakladatelství, stane se Deadpoolem.

Komiksy

Relativně mladá Deathstrokeova historie se začala psát v prosinci roku 1980, kdy se pod jménem Deathstroke, the Terminator objevil jako nepřítel Teen Titans. V této roli vydržel poměrně dlouhou dobu a stál například za doživotním zraněním Beast Boye. Po účinkování ve slavných sériích jako byl například Judas Contract, se Slade přesunul do Gothamu a bojoval s Nightwingem a týmem Birds of Prey. Během Infinite Crisis se pak Slade přidal do Luthorova společenstva padouchů a v sérii One Year Later se pustil do boje se svým dřívějším svěřencem Green Arrowem.

Po rebootu a vzniku New 52 dostal Deathstroke vlastní sérii, ve které byl popisován jako nejlepší světový žoldák. Série znovu popsala Sladeův zrod a postavila jej nejen proti hrdinům jako byl Batman, ale taktéž proti jiným záporákům. Během událostí série Forever Evil se Deathstroke po boku Luthora a Stevea Trevora postavil proti Crime Syndicate. V novém Rebirth je Slade členem padoušského spolku Harveyho Denta a spolu s Lady Shivou terorizuje Gotham.

(Deathstroke bojuje s Batmanem; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Slade je častým účastníkem animovaných filmů ze série DCAU. V Crisis on Two Earths jej mluvil Bruce Davison a ve Flashpoint Paradoxu samotný Ron Perlman.

Co se týče seriálů, musíme zmínit Teen Titans, opět s Perlmanovým hlasem, a také Young Justice, kde jej mluvil současný Captain Cold Wentworth Miller. V hraných seriálech Deathstrokea hráli Antonio Sabato v Lois and Clark a Michael Hogan ve Smallville. Nejoblíbenějším představitelem této postavy je určitě Manu Bennett, který jej hraje v Arrowverse.

(Manu Bennett v seriálu Arrow; Foto: CW)

Videohry

Deathstroke je hratelnou postavou v bojovkách Mortal Kombat vs. DC Universe a Injustice: Gods Among Us a zahrát si za něj můžete též v Lego Batman 3. Jako antagonista vystupuje ve hrách Arkham Origins a Arkham Knight.

(Slade ve hře Arkham Origins; Foto: Rocksteady)

DC Extended Universe

Joe Manganiello se objevil v potitulkové scéně filmu Justice League, kde s Lexem Luthorem probíral vznik Injustice League.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
God of war

doufám že zaboduje

2.8.2018 | 14:16:35
Kothy

Malo prostoru, jinak super postava :)

17.11.2017 | 0:04:06

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama