Jonathan Hyde

Jonathan Hyde

Celé jméno: Jonathan Hyde
Místo narození: Brisbane, Queensland, Austrálie
Známé projekty: The Strain, Richie Rich, Titanic,

Datum narození: 21.5.1948 (76 let)

Jonathan Hyde je britský herec, který se narodil v Brisbane v Austrálii. Jeho otec Stephen Geoffrey King byl úspěšným právním zástupcem. Hydea právničina taktéž zajímala a studoval ji na univerzitě, ale projevila se u něj vášeň k herectví, takže od právničiny upustil.

V roce 1969 odjel do Londýna, kde získal místo na Royal Academy of Dramatic Art. Tuto školu dokončil v roce 1972. Kromě toho je členem Royal Shakespeare Company, takže si zahrál v mnoha divadelních hrách po boku mnoha známých herců.

Hyde byl mezi původními herci, kteří hráli v seriálu Not the Nine O'Clock News. Známý je díky rolím ve filmech jako Richie Rich, dále pak Titanic, kde ztvárnil J. Bruce Ismaye, Mumie, kde si zahrál egyptologa Allena Chamberlaina, a v Jumanji, v němž ztvárnil Sama Parrishe a Van Pelta.

Kromě toho si zahrál ve filmech jako Kontrakt, The Curse of King Tut's Tomb, Land of the Blind, The Tailor of Panama, Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking, Eisenstein nebo Anaconda.

V roce 1989 se objevil jako Edward Marshall Hall v miniserii Shadow of the Noose vysílané na BBC. Mimo to jsme jej mohli vidět také v The Adventures of Sherlock Holmes a Midsomer Murders. V roce 2007 ztvárnil Dr. Dorna v Čechovově Rackovi a hraběte z KentuKráli Learovi pro společnost Royal Shakespeare Company. Obě tyto hry se hrály mezinárodně, dokud nezakotvily v New London Theatre.

Zahrál si též v seriálu Spooks, kde ztvárnil Ilyu Gavrika a objevil se jako terapeut Lionel Logue v divadelní produkci filmu Králova řeč ve Wyndham's Theatre. Od roku 2014 hrál postavu milionáře Eldritche Palmera v seriálu The Strain a od roku 2016 také propůjčil svůj hlas animované postavě v seriálu Trollhunters.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Trollhunters Walter Strickler 2016 2018 3
The Strain Eldritch Palmer 2014 2016 3
The Strain Mistr 2014 2017 4

Filtr seriálů