The Strain (Agresivní virus)
86/100 - 195×

The Strain(Agresivní virus)

V New Yorku se rozšíří smrtelná nákaza, kterou musí epidemiolog, starý lovec upírů a pár dalších přeživších semknutých ve skupině zastavit dříve, než bude pozdě. Dříve, než starobylá legenda ovládne svět. Dříve, než se zhoubná kmen rozšíří po celém světě.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FX | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Mysteriózní
hrají
David Bradley (Abraham Setrakian), Corey Stoll (Ephraim Goodweather), Kevin Durand (Vasiliy Fet), Richard Sammel (Thomas Eichhorst), Mía Maestro (Nora Martinez), Jonathan Hyde (Eldritch Palmer), Miguel Gomez (Augustin "Gus" Elizalde), Jack Kesy (Gabriel Bolivar), Natalie Brown (Kelly Goodweather), Max Charles (Zack Goodweather), Sean Astin (Jim Kent), Rupert Penry-Jones (Quinlan), Joaquín Cosío (Angel Guzman Hurtado), Ruta Gedmintas (Dutch Velders), Samantha Mathis (Justine Feraldo)

Mistr

Mistr

Sedmý prastarý upír, který se neřídí pravidly a rozhodl se ovládnout svět. Přilétá proto do New Yorku, kde začne šířit upíří nákazu.

Sezóny 4
2014 - 2017

Mistr během 1. série

Během svého nemrtvého života Mistr obýval několik těl. V době, kdy přijíždí do New Yorku, má tělo Josefa Sardu, šlechtice, který trpěl gigantismem. Josef Sardu za svého života chodil s holí, která v sobě skrývala stříbrnou čepel. Poté, co Sardua posedne Mistr, se hůl na nějaký čas ztratí, dokud ji nenajde Abraham Setrakian, který ji od té doby používá k zabíjení strigoiů.

Mistr se v New Yorku spojí s Palmerem, který finančně podporuje jeho plány k ovládnutí světa. Mistrovou pravou rukou je Thomas Eichhorst, nacistický vedoucí v táboře Treblinka, kterého Mistr během 2. světové války přeměnil, ale ponechal mu vlastní vůli.

Setrakian se poprvé s Mistrem setkává právě v táboře Treblinka, kde se nepozorován dostává ke spícím vězňům a zabíjí je. Setrakian se ho pokusí zabít, ale selže a Mistr mu zlomí ruce. Po útěku z tábora a konci války Setrakian zasvětí svůj život lovu Mistra. Mistr také během té doby zabíjí Setrakianovu manželku.

Na konci 1. série se Setrakianovi podaří Mistrovo tělo natolik poškodit, že musí svou schránku vyměnit.

(Foto: FX)

Mistr během 2. série

Mistr se skrývá ve tmě a snaží si vyléčit svou poškozenou schránku. Mezitím se nákaza začne šířit celým New Yorkem a strigoiové pomalu začínají celé město ovládat.

Mistr pochopí, že musí najít nové tělo. Ačkoliv Eichhorst počítá s tím, že si vybere jeho, jeho přízeň nakonec získá Bolivar. Od té chvíle je Mistr opět plný síly a rozjíždí svůj plán naplno.

Mistr během 3. série

Ve třetí sérii se Mistr snaží získat Occido Lumen. Proto nabídne doktorovi Goodweathrovi, že mu vrátí syna, pokud mu odevzdá Lumen. Doktor na oko souhlasí, ale na pomoc si vezme Quinlana. Pro něj je to konečně možnost Mistra zabít. Během předání dojde k potyčce a Quinlan setne Mistrovi hlavu. Všichni si myslí, že tím Mistra zničili. Ale Prastaří je vyvádí z omylu, že pokud nezničili hlavního rudého červa, tak si Mistr jistě našel nového hostitele. Nový Mistr se ukáže až v posledním díle řady, kdy se dozvídáme, že mezitím jako hostitele používal vojáka Krofta. Ale aby se dostal k atomové bombě, kterou před nim ukryl Palmer, vybere se jako konečného hostitele právě Palmera. Skupina kolem Setrakiana ho uzavřou do sarkofágu ze stříbra a oceli a chtějí ho potopit na dno oceánu. Než to ale stihnou, vybuchne v New Yorku atomová bomba a Mistr opět uniká.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Kvalitní záporák. První schránka mi k němu seděla nejvíc. Ten gigantismus jeho hostitele mu propůjčoval určitou tajemnost.

31.3.2019 | 14:36:28
pidalin

Prostě Voldemort. V tom původnim těle fakt naháněl hrůzu, dokonce mi připadá že v některejch scénách byl jako loutka, ne žádný CGI, což chválim že si s tim dali takovou práci.

20.9.2016 | 1:19:00

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Svět se změnil

Svět se změnil

Reklama

Citáty

Citáty

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama