The Strain (Agresivní virus)
86/100 - 195×

The Strain(Agresivní virus)

V New Yorku se rozšíří smrtelná nákaza, kterou musí epidemiolog, starý lovec upírů a pár dalších přeživších semknutých ve skupině zastavit dříve, než bude pozdě. Dříve, než starobylá legenda ovládne svět. Dříve, než se zhoubná kmen rozšíří po celém světě.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FX | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Mysteriózní
hrají
David Bradley (Abraham Setrakian), Corey Stoll (Ephraim Goodweather), Kevin Durand (Vasiliy Fet), Richard Sammel (Thomas Eichhorst), Mía Maestro (Nora Martinez), Jonathan Hyde (Eldritch Palmer), Miguel Gomez (Augustin "Gus" Elizalde), Jack Kesy (Gabriel Bolivar), Natalie Brown (Kelly Goodweather), Max Charles (Zack Goodweather), Sean Astin (Jim Kent), Rupert Penry-Jones (Quinlan), Joaquín Cosío (Angel Guzman Hurtado), Ruta Gedmintas (Dutch Velders), Samantha Mathis (Justine Feraldo)

The Strain

O seriálu

Na letiště J. F. Kennedyho v New Yorku přistane letadlo bez jakéhokoliv osvětlení a se zapečetěnými dveřmi. Podivný úkaz jde vyšetřit epidemiolog Ephraim Goodweather (Corey Stoll) se svým týmem. Na palubě objeví 200 mrtvol a 4 přeživší. Mrtvoly jsou odeslány k pitvě, náhle ale začnou z márnice záhadně mizet. Goodweather proto musí přijít na to, kdo za únosy stojí a zachránit lidstvo od starobylé hrozby.

(Foto: FX)


Předloha

The Strain vzniká podle stejnojmenné upíří knižní trilogie, kterou napsali Guillermo del Toro (Hellboy, Blade II) a Chuck Hogan (The Town – kniha – , 13 Hours). V nakladatelství Dark Horse Comics vycházela také stejnojmenná komiksová série založená, stejně jako seriál, na knižní předloze.

Knižní trilogie:

  • první díl: Nákaza
  • druhý díl: Pád
  • třetí díl: Noc až navěky

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Začátek dobrý. Později mě začali dostávat ty příšerně napsané zápletky, dialogy a stupidita postav. Od půlky druhé řady jsem na to koukal jen z nutnosti. Ve třetí řadě se to zlepšilo a zase mě to začalo trochu bavit. Výměnu dětských herců, kteří hráli Zacka, bych asi nazval tou nejhorší výměnou herců všech seriálů a filmů co znám. Stačilo pár sekund, abych měl chuť ho hned zabít. Spousta momentů v tomto seriálu je nelogických a tak naivních. Potěší ale některé postavy a hlavně herci. Quinlan byla nejlepší postava, i když scénáristi zase pos*ali třeba jeho sílu v boji s Mistrem atd. Nejvíce mě potěšilo účinkování Kevina Duranda. Vzhledem k tomu, že všude hraje pouze vedlejší postavu, bylo jeho hraní tady úžasné.

7.1.2022 | 20:38:22
Onlajn

První díl mě moc bavil. Dobrý příběh, solidní zpracování. Kromě naprosto otravného a protivného Zacka se tomu nedá moc věcí vytknout.

20.6.2018 | 18:08:49
Jamas

Pozeral som ho so záľubou, veľmi dobré. Na každý diel som čakal ako somár. Jeden z mojich TOP. Keby to pokračovalo, tak by som sa nepohneval. Vlastne čo dodať, nie je tam nič na čo by som sa sťažoval. 100%

5.1.2018 | 20:10:21
VUDU1

Super páčil sa mi, napätie stále v každej časti.....tiež mi bol protivný Zack – ale nie ako herec ale tou postavou ktorú hral – také nezrelé šteňa

17.12.2017 | 22:38:27
kriketa

Pre mna jeden z naj serialov, zboznovala som ho. Pozrela som vsetky 4 serie za sebou :D

1.11.2017 | 20:24:28
risutka

Začátek výborný, sestupná kvalita. 4 sérii už jen ze setrvačnosti. Držel to Quinlan.

24.9.2017 | 0:36:19
Casti3l

Tenhle seriál se od prvního dílu drží velice dobře, děj poutající, efekty vynikajcí, vývoj postav uspokojující, až na Zacka, to je prostě idiot – špatný herec a strašně napsaná postava, ale nějak ty nečekané zvraty přece udělat musí… 9/10

1.9.2017 | 20:08:05
PRINC180

4 řada a je tu finále .

18.7.2017 | 18:25:29
nipid

9/10 super seriál, dobrá story, vývin postáv a masky/efekty sú v pohode nič extra ale na seriál dobré :) jediná postava ktorá mi vadí ale to asi všetkým je Zack

11.3.2017 | 19:42:31
Chivas

za Zacka strhávám 40%, to je nejhorší dětská seriálová postava

4.3.2016 | 12:00:57

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Svět se změnil

Svět se změnil

Reklama

Citáty

Citáty

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama