The Strain (Agresivní virus)
86/100 - 196×

The Strain(Agresivní virus)

V New Yorku se rozšíří smrtelná nákaza, kterou musí epidemiolog, starý lovec upírů a pár dalších přeživších semknutých ve skupině zastavit dříve, než bude pozdě. Dříve, než starobylá legenda ovládne svět. Dříve, než se zhoubná kmen rozšíří po celém světě.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FX | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Mysteriózní
hrají
David Bradley (Abraham Setrakian), Corey Stoll (Ephraim Goodweather), Kevin Durand (Vasiliy Fet), Richard Sammel (Thomas Eichhorst), Mía Maestro (Nora Martinez), Jonathan Hyde (Eldritch Palmer), Miguel Gomez (Augustin "Gus" Elizalde), Jack Kesy (Gabriel Bolivar), Natalie Brown (Kelly Goodweather), Max Charles (Zack Goodweather), Sean Astin (Jim Kent), Rupert Penry-Jones (Quinlan), Joaquín Cosío (Angel Guzman Hurtado), Ruta Gedmintas (Dutch Velders), Samantha Mathis (Justine Feraldo)

Abraham Setrakian

Abraham Setrakian

Profesor Abraham Setrakian přežil holocaust. Nyní vlastní zastavárnu v New Yorku na Manhattanu. S Mistrem, strigoii i zhoubným kmenem má bohaté zkušenosti.

Sezóny 4
2014 - 2017

Setrakianův příběh 1. série

Abraham Setrakian je starý vlastník zastavárny, který vykupuje především stříbro. Do ulic chodí oblečen v obleku, dlouhém kabátu a s kloboukem na hlavě, v ruce nosí hůl s hlavicí, stejnou, jakou vlastnil dle legendy Josef Sardu.

Setrakian má se strigoii společnou historii. Poprvé se s Mistrem samotným setkal v polském koncentračním táboře, kde Mistr denně vysával uvězněné Židy. Následně byl Setrakian, jakož syn truhláře, přinucen vyrobit pro Mistra rakev, v níž dodnes přežívá, a v níž je i převážen.

Jeho následující střetnutí s Mistrem pro něj bylo mnohem více zranitelné. Když se ho totiž pokusil zabít, Mistr jej uvěznil a mezitím přeměnil jeho ženu. Tu musel sám Setrakian zabít, jelikož se z ní stal strigoi.

Dodnes má však uchováno její srdce. A celá léta od této chvíle se připravoval na chvíli, kdy vykročí v boji proti Mistrovi, pomstí se mu a navždy s ním zúčtuje.

(Foto: FX)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SOADdave

Filch je borec :D

9.8.2017 | 13:45:21
pidalin

Občas mu trochu hrabe, ale to je asi v jeho věku normální. :-) Je zajímavý v záplavě těch seriálovejch hrdinů sledovat takovýho dědulu. ;-) PS: Ten herec co ho hraje v koncentráku má uplně jinej profil obličeje, fakt hroznej výběr.

20.9.2016 | 1:08:21
Keilar

Zataial moja najoblubenejsia postava, clovek ho musi obdivovat pre jeho vytrvalost, skoda len, ze mu odkapava cas – uz to vidno aj v seriali to jeho chore stare srdiecko, ale dufam, ze daju Feta ako nahradu, to by bola dostojna nahrada a ti dvaja si fakt rozumeju – obcas aj bez slov a sekaju nepriatelov jedna radost :o)

30.3.2016 | 20:26:57
Arrow123

macher

29.9.2015 | 20:37:42
Red Viper

Walder v nejlepší podobě :D

1.9.2014 | 22:33:12
Kelfa89

Je to Masér! :D

11.8.2014 | 16:44:34
Kothy

Typek jak cip.

24.7.2014 | 22:19:48
tibis

Starí múdri ľudia vedia, že historia sa opakuje a tiež je im jasne, ako to zvyčajne dopadne Iba my mladí si myslíme že sme pojedli všetku múdrosť sveta a od nejakých starých prďolov si radiť menecháme.Klasická postava a práve asi preto, aj ked nie som fan horroru, to budem sledovať. A samozrejme kôli pani doktorke, aj ked iba dva diely.

20.7.2014 | 12:22:02
Bane

Takový novodobý Abraham Van Helsing.

19.7.2014 | 23:21:53
Aprok

fakt killer jak má bejt :D :D

16.7.2014 | 0:33:23

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Svět se změnil

Svět se změnil

Reklama

Citáty

Citáty

Sledujte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama