Josh Cooke

Josh Cooke

Celé jméno: Joshua Gregory Cooke
Místo narození: Philadelphia, Pennsylvania, USA
Známé projekty: Hart of Dixie, ManhattanDex­ter

Datum narození: 22.11.1979 (44 let)

Josh Cooke americký herec, textař, komik a hudebník, který se narodil ve Philadelphii v Pennsylvanii, kde navštěvoval zdejší Harritonskou střední školu. Zde chodil do divadelního kroužku a ve svém posledním ročníku dokonce režíroval jedno představení. Později studoval divadlo na Kalifornské univerzitě v Los Angeles.

Josh se objevil ve vedlejších rolích v seriálech jako Without a Trace, Once and Again nebo Dragnet. V roce 2006 si zahrál v sitcomech Four Kings a Big Day. V roce 2009 se objevil v seriálu Dollhouse jako Leo Carpenter. Josh také hrál ve finální epizodě Scrubs. Zahrál si i v Dexterovi, a to postavu Louise Greenea.

Kromě toho se pravidelně objevoval jako Joel ve třetí řadě seriálu Hart of Dixie a také v seriálu The Middle, kde ztvárnil vysokoškolského profesora, do kterého se zamilovala Sue Hecková. V roce 2018 si zahrál v seriálu Younger Grega, se kterým chodila Caitlin, anebo v seriálu Young Sheldon, kde hraje Barryho, otce geniální dívky, která se kamarádí se Sheldonem.

Navíc se objevil ve filmech jako Wasted as Dixon, Snowglobe, Young People Fucking, A Fork in the Road, I Love You, Man, Quarantine 2, Group Sex, či Bachelor Party 2: The Last Temptation.

V roce 2011 si vzal za manželku zpěvačku a textařku Eleishu Eagle.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Barry Swanson 2018 2018 1
Hart of Dixie Joel Stevens 2013 2014 1
Dexter Louis Greene 2011 2012 2

Filtr seriálů