Josh Stewart

Josh Stewart

Celé jméno: Joshua Regnall Stewart
Místo narození: Diana, Západní Virginie, USA
Známé projekty: The Collector, Dirt, Criminal Minds, The Punisher

Datum narození: 6.2.1977 (47 let)

Americký herec Josh Stewart se narodil roku 1977 v Západní Virginii. Je synem učitele a pastora Charlese Regnalla Stewarta a učitelky Margie Stewart. Josh se vzdělával na West Virginia Wesleyan College a West Virginia University. Na druhé zmiňované škole se věnoval podnikání. Po vystudování se přestěhoval do New Yorku, kde se zaměřil na hereckou kariéru.

Počáteční divadelní role následně vystřídal za televizní a filmové, stalo se tak roku 2003. Věnuje se především seriálovým rolím, ale má i několik podstatných filmových rolí. Hlavní role si zahrál například v hororových filmech The Collector, The Collection, The Neighbor a Malicious. Dále se objevil v dramatu Do posledního dechu a některých Nolanových filmech (Temný rytíř povstal a Interstellar).

Svou první velkou seriálovou roli získal roku 2004 v seriálu Third Watch, kde do roku 2005 hrál Brendana Finneyho. Poté jsme ho v letech 2007–2008 mohli vidět v seriálu Dirt, kde ztvárnil Holta McLarena. Roku 2007 se zároveň objevil i v seriálu Criminal Minds, kde vystupuje jako William LaMontagne Jr. až do současnosti, nicméně se v seriálu objevuje jen velmi zřídka.

V letech 2010–2011 se objevil v seriálu No Ordinary Family, roku 2012 si zahrál Chase v miniepizodě Cold Storage seriálu The Walking Dead a v letech 2017–2018 se objevil v seriálu Shooter. Roku 2019 byl obsazen do seriálu The Punisher, kde si zahrál padoucha Johna Pilgrima.

Josh Stewart má na svém kontě i režisérský debut, roku 2013 totiž vytvořil film The Hunted, ve kterém si zahrál hlavní roli. Se svou manželkou Deannou Brigidi má dvě děti, a to dceru Ryan Justine a syna Rivera Jacoba.

Foto CC BY 3.0 Nightscream, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders John Pilgrim 2019 2019 1

Filtr seriálů