Joshua Leonard

Joshua Leonard

Celé jméno: Joshua Granville Leonard
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: Záhada Blair Witch, Bates Motel, Scorpion

Datum narození: 17.6.1975 (48 let)

Joshua Granville Leonard je americký herec, spisovatel a režisér, který se narodil v Hustonu v Texasu spisovateli Robertu Leonardovi a učitelce herectví na Pensylvánské univerzitě. Vzdělával se na State College v Pensylvánii a poté co odmaturoval v šestnácti letech se odstěhoval do Chipas v Mexiku, kde učil na základní škole a pracoval jako dobrovolník v antropologickém institutu. Poté strávil nějaký čas v Seattlu a Londýně, kde se začal zajímat o fotografování. V devatenácti letech se usadil v New Yorku.

V roce 1997 se ucházel o roli v hororu Záhada Blair Witch, kterou také dostal. Od té doby se objevil v několika další filmech a televizních seriálech. Mohli jsme ho vidět v televizním filmu Živě z Bagdádu, dramatu Things Behind the Sun, komedii Jak jsem se stal psem, dramatu Ten nejlepší a psychologickém thrilleru Sežer si to. V roce 2009 se objevil v Humpday.

Dále jsme ho mohli vidět v seriálu Hung a United States of Tara. Kromě toho režíroval krátkometrážní film The Youth in Us, který se v roce 2005 promítal na filmovém festivalu Sundance. Zrežíroval také Beautiful Losers, několik hudebních videoklipů a učil též režii a herectví na The New York Film Academy, UC Irvine a Academia Internacional De Cinema.

V roce 2011 si zahrál v Higher Ground, byl režisérem a spoluscenáristou filmu The Lie,ve kterém také hrál, a o rok později se objevil v The Motel Life. Rok na to jsme ho mohli vidět v komedii Clutter a sportovním filmu Snake and Mongoose. V roce 2014 se objevil v dramatu If I Stay, a poté byl obsazen do role Jamese Finnigana v seriálu Bates Motel. Tentýž rok se také poprvé objevil v seriálu Scorpion jako** Mark Collins. Následující rok jsme ho mohli vidět ve filmu 6 Years a v seriálu Heartbeat jako **Maxe Elliota.

V lednu roku 2015 se zasnoubil s herečkou Alison Pill a v květnu byla svatba v Los Angeles. V listopadu roku 2016 se jim narodila první dcera jménem Wilder Grace Leonard.

Foto CC BY-SA 2.0 Red Carpet Report on Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Scorpion Mark Collins 2015 2017 4
Bates Motel James Finnigan 2015 2015 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů