Kevin Sorbo

Kevin Sorbo

Celé jméno: Kevin Sorbo
Místo narození: Mound, Minnesota, USA
Známé projekty: Herkules, Andromeda, Supergirl

Datum narození: 24.9.1958 (65 let)

Kevin Sorbo je americký herec, který pochází z malého městečka Mound. Již na škole tíhl ke sportu a byl všeobecně velice nadaný. Především vynikal v americkým fotbale, baseballu a díky své výšce i v basketbalu. Aby toho nebylo málo, Kevin začal hrát i hokej. Pravidelně chodil také cvičit, což mu v budoucnu pomohlo získat role v akčních filmech a seriálech.

Mezi jeho nejvýraznější role patří role Herkula ve stejnojmeném filmu z roku 1994. Kevin se do role vrátil již několikrát a natočil celou řadu televizních filmů, kde ztvárnil Herkula. Jeho postava se stala tak populární, že Herkules získal i seriál, který se dostal na televizní obrazovky v roce 1995. Tato role byla pro Sorba zásadní. Sám poté přiznal, že se jedná o jeho největší zvrat v kariéře.

Kevin se při natáčení seriálu naučil celou řadu bojových umění, měl dokonce i nové nápady na různé chvaty, otočky, podílel se na seriálu i z hlediska kreativní stránky. Herkula si zahrál i v seriálu XenaLucy Lawless, která mu několikrát sekundovala právě v Herkulovi. Mezi jeho další významné projekty patří seriál Andromeda. V roce 2017 Kevin získal roli v komiksovém seriálu Supergirl, kde si zahrál krále Daxamu.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Lar Gand 2017 2017 1
The O.C. Frank Atwood 2006 2007 1

Filtr seriálů