Kyra Zagorsky

Kyra Zagorsky

Celé jméno: Kyra Zagorsky
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Helix, The 100

Datum narození: 6.6.1976 (47 let)

Kyra Zagorsky je newyorská rodačka, která se narodila roku 1976. Narodila se sice v New Yorku, ale vyrůstala v malém městečku v Coloradu. Během studia na základní a střední škole se věnovala atletice a tancování, ale na konci střední školy si velmi oblíbila herectví, protože získala hlavní roli v jedné divadelní hře.

Bakalářský titul v oboru divadla se jí podařilo získat na Southern Oregon University, poté zamířila na University of California, kde získala magisterský titul. V průběhu let se kromě hraní věnovala i tréninku bojového umění. Ovládá hned několik stylů, přičemž umí i bojovat s holí a mečem.

Hereckou kariéru odstartovala ihned po dostudování vysoké školy, nicméně na svém kontě nemá nijak velké množství výrazných rolí. Často však ztvárňuje postavy, které musí hrát herci, jež ovládají nějaký styl bojování.

Na začátku své kariéry se objevila například v menších rolích seriálů Smallville, Soldiers of the Apocalypse či Polaris. Velkou roli se jí podařilo získat v seriálu Helix, kde se v letech 2014–2015 objevila jako Dr. Julia Walker.

Dále si zahrála například v seriálech Continuum, Travelers či Ice. Poměrně velkou roli měla v seriálu The 100, kde se roku 2018 objevila jako Kara Cooper. Za zmínku stojí i její účast v seriálu Arrow, kde se v letech 2018–2019 objevila jako vražedkyně Athena.

Od roku 2002 je jejím manželem kanadský herec Patrick Sabongui, se kterým má dvě děti, a to dceru Ashé Sabongui a syna Bodhiho Sabonguiho. I jejich děti se věnují herectví.

Foto CC BY-SA 2.0 Sean Koo, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The 100 Kara Cooper 2018 2018 1
Arrow Athena 2018 2019 2
Helix Julia Walker 2014 2015 2

Filtr seriálů