Laura Vandervoort

Laura Vandervoort

Celé jméno: Laura Dianne Vandervoort
Místo narození: Toronto, Ontario, Canada
Známé projekty: V, Bitten, Smallville

Datum narození: 22.9.1984 (39 let)

Laura Dianne Vandervoort sa narodila 22.září v Torontu v Kanadě. Je vnučkou kanadského hokejisty Frada Sanggera. V mládí se věnovala spostě sportů, fotbalu, karate, basketbalu, tenisu, gymnastice a baseballu. Když jí bylo sedm, začala navštěvovat kurzy karate a v šestnácti získala černý pásek druhého stupně na Northern Karate Schools.

Ve třinácti letech se začala věnovat herectví. Vždy ji bavilo bavit svou rodinu i přátele. Co ji ale přivedlo k myšlence stát se herečkou, byl film „Moje první láska“ (My Girl), který jako malá dostala od své tety.

Poté, co absolvovala několik kurzů herectví a podílela se na přípravě několika kanadských seriálů jako například „Road to Avonlea“ nebo „Špionka Harriet“ (Harriet The Spy), získala svou první hereckou roli v kanadských seriálech pro děti „Goosebumps“ a „Bojíte se tmy?“ (Are You Afraid Of The Dark?).

Po účinkování v reklamách a několika epizodních rolích ve filmech „Prom Queen“, „Twice In a Lifetime“, „Kalné vody“ (Troubled Waters) a seriálech „Mutant X“, „Doc“, „Sue Thomas: Agentka FBI“ (Sue Thomas: F.B.Eye) a „Dresden Files“ a televizních filmech studia Disney „Mom's Got a Date with a Vampire“ a „Alley Cats Strike“ získala ve svých devatenácti letech hlavní roli Sadie Harrisonové v seriálu stanice CTV „Instant Star“, který se vysílal čtyři roky.

V roce 2006 natočila celovečerní film „Lookout“, režisérský debut scénáristy Scotta Franka. Její další epizodní role jako například v seriálu „Kriminálka Las Vegas“ (CSI) ji přivedly do CW Netvork, kde získala vytouženou roli Kary Zor-El, sestřenice Clarka Kenta v seriálu „Smallville“, díky které se proslavila.

Natočila také pokračování filmu „Do hlubiny“ (Into the Blue), nazvané „Into the Blue 2: The Reef“ z jehož natáčení přešla rovnou do nezávislého projektu „The Jazzman“.

Následoval sci-fi seriál „V“, kde si zahrála Lisu a nejnovějším projektem je seriál „Bitten“, kde hraje jedinou ženskou vlkodlačici světa Elenu Michaelsonovou.

V říjnu 2007 se objevila na obálce časopisu Stuff a v březnu 2008 obsadila 25.místo v hlasování o nejvíce sexy ženu časopisu Wizard.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Indigo 2015 2016 1
Bitten Elena Michaelsová 2014 2016 3
V Lisa

Filtr seriálů