Lizzy Caplan

Lizzy Caplan

Celé jméno: Elizabeth Anne Caplan
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Masters of Sex, Podfukáři 2, Castle Rock

Datum narození: 30.6.1982 (41 let)

Lizzy Caplan je americká herečka, která se narodila roku 1982 v Los Angeles. Je dcerou Richarda Caplana, právníka, a již zesnulé Barbary Caplan, která se živila prací poradkyně v oblasti politiky. Její rodina je židovského vyznání, má staršího bratra Benjamina a starší sestru Julii.

Vzdělávala se na Alexander Hamilton High School, kde konkrétně navštěvovala Academy of Music. Původně se věnovala hraní na klavír, ale následně se rozhodla věnovat herectví. Kromě toho se na škole věnovala hraní fotbalu. Když odmaturovala, tak nechtěla jít na vysokou školu, aby se mohla hned soustředit na profesionální hra­ní.

Kariéru skutečně odstartovala už po dostudování, přičemž dnes má na svém kontě slušnou dávku velkých a známých rolí. Její vůbec první rolí byla postava Sary, kterou si zahrála v seriálu Freaks and Geeks. Brzy poté se opět věnovala dalším seriálovým rolím, zahrála si například v seriálech Smallville, The Pitts či Tru Calling.

Roku 2004 si střihla poměrně podstatnou roli v komedii Protivný sprostý holky, následně si zahrála v seriálech Related, kde se objevila jako Marjee Sorelli, a The Class, kde ztvárnila Kat Warbler. Roku 2008 jsme ji mohli vidět v seriálu True Blood jako Amy Burley, thrilleru Monstrum či komedii Kamarádova holka.

Dále například namluvila postavu Debbie Hyman v animovaném seriálu American Dad!, zahrála si Casey Klein v seriálu Party Down či se mihla v úspěšném snímku 127 hodin. Mezi její další filmové role patří postavy z filmů To byl zítra flám, Žádost o ruku, Holky na tahu, Interview, Byla to divoká noc, Spojenci a Extinction. Velkou roli měla i ve filmu Podfukáři 2, kde se objevila jako Lula.

V poslední době je však známá díky svým seriálovým rolím. Roku 2012 se objevila v seriálu New Girl či kraťasu Marvel One-Shot: Item 47, díky kterému se oficiálně stala součástí filmového univerza MCU. Následně byla roku 2013 obsazena do své prozatím největší role, kterou hrála až do roku 2016 v seriálu Masters of Sex. Zde si zahrála hlavní ženskou postavu jménem Virginia Johnson.

Kromě toho jsme ji roku 2017 mohli vidět v minisérii Ill Behaviour jako Nadii. Roku 2018 si zahrála v seriálu Das Boot a následující rok byla obsazena do role Annie Wilkes v seriálu Castle Rock. Zároveň se v letech 2019–2020 věnovala i seriálu Truth Be Told, kde hrála dvojčata.

V letech 2006–2012 chodila s hercem Matthewem Perrym, nicméně jejich vztah nikdy nepřerostl v něco víc. Následně si roku 2017 vzala za muže herce Toma Rileyho, se kterým se seznámila roku 2015 během natáčení jednoho filmu v Londýně.

Foto BY-SA 3.0 Floatjon, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Masters of Sex Virginia Johnson 2013 2016 4
American Dad! Debbie Hyman 2006 2020 6

Filtr seriálů