Mary Stuart Masterson

Mary Stuart Masterson

Celé jméno: Mary Stuart Masterson
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Tváří v tvář smrti, Zahrady z kamene, Benny a Joon, Smažená zelená rajčata

Datum narození: 28.6.1966 (57 let)

Mary Stuart Masterson se narodila v roce 1966 na Manhattanu scenáristovi, režisérovi, herci a producentovi Peteru Mastersonovi a zpěvačce a herečce Carlin Glynn. Jako adolescent chodila do hereckého tréninkového centra Stagedoor spolu s Robertem Downey Jr. a Jonem Cryerem.

Poprvé se objevila ve filmu Stepfordské paničky (1975) už jako osmiletá. Ale herectví se v dětství věnovat nechtěla, radši chtěla studovat – objevila se ale v několik produkcích na Daltonské škole. V roce 1985 se vrátila do kin ve filmu Seminaristé, kde hrála Danni, odvážnou holku, která vede obchod s limonádami místo svého depresivního otce. Další rok se objevila spolu s Seanem Pennem a Christopherem Walkenem ve filmu Tváří v tvář smrti, který byl založený na pennsylvánské zločinecké rodině vedené Brucem Johnstonem seniorem v 60. letech. V roce 1987 si zahrála bubeníka Wattsovou v dramatu pro dospívající Báječná chvíle. Stejný rok si spolu s rodiči zahrála ve filmu Zahrady z kamene. V roce 1989 si zahrála ve filmu Je naděje spolu s Cybill Shepherd, Ryanem O'Nealem a Robertem Downey Jr.; a ve filmu Dítě na zakázku, kde hrála Lucy Mooreovou, holku, která se vzdá svého dítěte. Za tento film získala cenu Nejlepší vedlejší herečky.

A i v 90. letech se objevila v mnoha filmech. V roce 1991 hrála ve Smažená zelená rajčata, filmu založeném na knize Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe. V roce 1993 hráli spolu s Johnnym Deppem ústřední dvojici ve filmu Benny a Joon. Následující rok si zahrála bývalou prostitutku Annie Crownovou ve filmu Pistolnice. A v roce 1996 si zahrála spolu s Christianem Slaterem v romantickém filmu Postel plná růží.

Začátkem nového století se začala věnovat kromě filmového průmyslu i televizi. V roce 2001 produkovala svůj vlastní seriál Kate Brasher, který byl ale po šesti dílech zrušen. V roce 2004 si zahrála v oceňovaném biografickém dramatu Něco, co stvořil Bůh. Mezi lety 2004 a 2007 si zahrála v pěti dílech seriálu Law & Order: Special Victims Unit, kde hrála dr. Rebeccu Hendrixovou. O deset let později měla opakující roli v druhé a třetí řadě seriálu Blindspot, kde hrála ředitelku FBI Eleanor Hirstovou. V roce 2020 získala hlavní roli v seriálu For Life.

Objevila se také v divadelních představeních na Broadwayi. V roce 2003 byla nominovaná na cenu Tony za „Nejlepší herečku v muzikálu“ v představení Nine: The Musical.

Mezi lety 2000 a 2004 byla vdaná za filmového producenta Damona Santostefana. V roce 2006 si vzala herce Jeremy Davidsona. V roce 2009 se jim narodil syn Phineas Bee Greenberg a v roce 2011 dvojčata Wilder Greenberg a Clio Greenberg.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Jenna Flemmingová 2016 2017 1

Filtr seriálů