Nicholas D'Agosto

Nicholas D'Agosto

Celé jméno: Nicholas D'Agosto
Místo narození: Omaha, Nebraska, USA
Známé projekty: Heroes, Masters of SexGotham

Datum narození: 17.4.1980 (44 let)

Nicholas D'Agosto se narodil roku 1980 ve městě Omaha. Je synem Deanny Rae D’Agosto, která je původem ze Sioux City v Iowě, a Alana D'Agosta, který pochází z Omahy. Kdybychom se podívali na Nicholasův rodokmen, tak zjistíme, že má předky z Itálie, Holandska a USA. Nicholas má čtyři sourozence – dva starší bratry Andrewa a Patricka a dvě mladší sestry Julii a Katie.

Nicholas pochází z katolické rodiny, proto velmi vyznává toto náboženství. Už jako malý se chtěl stát knězem, ale postupem času se začal více zajímat o herectví. Často se proto objevoval v divadlech a muzikálech. Po vystudování Creighton Preparatory School začal chodit na Marquette University v Milwaukee, kterou absolvoval s vyznamenáním roku 2002. Zde studoval obory historie a herectví.

Hereckou kariéru započal roku 1999, když se objevil ve filmu Kdo z koho jako Larry Fouch. Z počátku vystupoval Nicholas pod jménem Nick D'Agosto, hned po roce 2000 však začal používat svoje současné jméno.

Dále se Nicholas objevil v několika seriálech, kde ztvárnil epizodní role. Žádná výraznější role nepřišla, tedy až do roku 2007, kdy se objevil hned ve dvou větších seriálových rolích. Tou první byla postava Huntera v seriálu The Office a tou druhou West Rosen v superhrdinském seriálu Heroes.

Další větší role však nepřicházely, musel na ně čekat až do roku 2009, kdy se objevil v hlavní roli komedie Loudilové, kde ztvárnil Shawna Colfaxe. O dva roky později si zahrál Sama Lawtona v nekonečném hororu Nezvratný osud 5.

Od roku 2013 se Nicholasovi konečně začalo dařit. Toho roku byl obsazen do role dr. Ethana Haase v seriálu Masters of Sex. O rok později přišly další dvě větší role – prvně si zahrál v seriálu Review a poté byl obsazen do seriálu Gotham jako právník Harvey Dent. Rok 2014 byl skutečně nabitý, protože si stihl ještě zahrát menší roli v seriálu Grey's Anatomy.

Aktuálně žije v Los Angales.

Foto CC BY-SA 1.0 Nigel Horsley, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Trial & Error Josh Segal 2017 2017 1
Gotham Harvey Dent 2014 2016 2
Masters of Sex Ethan Haas 2013 2014 2
Heroes West Rosen 2007 2008 1

Filtr seriálů