Olivia Munn

Olivia Munn

Celé jméno: Lisa Olivia Munn
Místo narození: Oklahoma City, Oklahoma, USA
Známé projekty: Newsroom, X-Men: ApocalypseSix

Datum narození: 3.7.1980 (39 let)

Tato americká herečka, modelka a novinářka má čínské kořeny. Její matka se narodila ve Vietnamu, ale rodina pocházela z Číny. Jako uprchlík se v roce 1975 dostala z Vietnamu do Oklahomy, kde potkala Oliviina otce. Když byly Olivii dva roky, její matka se rozvedla a provdala se za armádního důstojníka. Vzhledem k povaze práce nevlastního otce se rodina dost stěhovala, ale velkou část dětství strávila Olivia na vojenské základně v Tokiu. Během této doby se objevila v několika místních hrách a dělala modelku. Po rozvodu rodičů se s matkou vrátila do Oklahomy, kde navštěvovala střední školu a poté místní univerzitu, na které promovala v oboru novinářství a také se zaměřovala na studium japonštiny a herectví.

Po promoci začala jako stážistka u televizní stanice NBC v Tulse, ale ještě ten samý rok se přesunula do Los Angeles, kde nastoupila do Fox Sport Networks, kde informovala o ženském basketbale a americkém univerzitním fotbale. Brzy po příjezdu do města andělů získala svou první roli v béčkovém hororu Scarecrow Gone Wild a objevila se ve videoklipu rockové skupiny Zebrahead.


V roce 2005 získala roli surfařky v Beyond the Break, kde se objevovala po dvě sezóny. Díky této roli se stala vášnivou surfařkou. V roce 2006 se přesunula na G4 network, kde začala uvádět pořad Attack on the Show!, který byl vysílán živě a věnoval se recenzím a ukázkám nových videoher, filmů, technologií a byl zaměřený na geeky. I když ve videohrách nebyla Olivia kovaná, technologie byly její šálek kávy. Také uváděla program o driftu, automobilovém sportu a měla vlastní podcast.

Embed from Getty Images

V roce 2010 se její kariéra rozjela naplno ve filmech Date Night a Iron Man 2. Robert Downey, Jr. ji velice chválil za její improvizační schopnost. Získala roli v seriálu Perfect Couples, který byl ale zrušen ještě než byla dovysílána kompletní první série.

Jejím dalším angažmá byl pořad The Daily Show na Comedy Central, kde pracovala jako jeden z korespondentů. V epizodní roli v Chuckovi se objevila jako agentka CIA a zahrála si také v pár epizodách New Girl. Následně získala role ve filmech The Babymakers a Soderberghově Magic Mike. Poté už přišla její velká role ekonomické moderátorky v oceňovaném The Newsroom, kde excelovala a zúročila nejen své znalosti žurnalismu a japonštiny. Jejím nejnovějším seriálem je akční seriál z prostředí SEAL jménem Six.

Thumbnail Play icon


Mezi její nejnovější role patří mutantka Psylocke v X-Men: Apocalypse, role, kterou si zopakuje v dalším pokračování mutantské ságy v X-Men: Dark Phoenix. Také ji uvidíme v novém Predátorovi (2018) a v Ocean's Eight, pokračování Dannyho parťáků v hlavních rolích se Sandrou Bullock, Cate Blanchett, Mattem Damonem, Anne Hathaway a Helenou Bonham Carter.

Angažuje se v charitě, jak v dokumentech, tak i uváděním různých akcí a účinkováním v reklamách, které mají za účel informovat o životním prostředí. Je činná v organizaci PETA.

Napsala knihu komediálních esejů s názvem Suck it, Wonder Woman!: The Misadventures of a Hollywood Geek. Objevila se na stránkách a obálkách Vanity Fair, Men's Health, Maximu a Playboye.

Foto: Instagram Olivie Munn


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z