Olivia Munn

Olivia Munn

Celé jméno: Lisa Olivia Munn
Místo narození: Oklahoma City, Oklahoma, USA
Známé projekty: Newsroom, X-Men: ApocalypseSix

Datum narození: 3.7.1980 (41 let)

Tato americká herečka, modelka a novinářka má čínské kořeny. Její matka se narodila ve Vietnamu, ale rodina pocházela z Číny. Jako uprchlík se v roce 1975 dostala z Vietnamu do Oklahomy, kde potkala Oliviina otce. Když byly Olivii dva roky, její matka se rozvedla a provdala se za armádního důstojníka. Vzhledem k povaze práce nevlastního otce se rodina dost stěhovala, ale velkou část dětství strávila Olivia na vojenské základně v Tokiu. Během této doby se objevila v několika místních hrách a dělala modelku. Po rozvodu rodičů se s matkou vrátila do Oklahomy, kde navštěvovala střední školu a poté místní univerzitu, na které promovala v oboru novinářství a také se zaměřovala na studium japonštiny a herectví.

Po promoci začala jako stážistka u televizní stanice NBC v Tulse, ale ještě ten samý rok se přesunula do Los Angeles, kde nastoupila do Fox Sport Networks, kde informovala o ženském basketbale a americkém univerzitním fotbale. Brzy po příjezdu do města andělů získala svou první roli v béčkovém hororu Scarecrow Gone Wild a objevila se ve videoklipu rockové skupiny Zebrahead.


V roce 2005 získala roli surfařky v Beyond the Break, kde se objevovala po dvě sezóny. Díky této roli se stala vášnivou surfařkou. V roce 2006 se přesunula na G4 network, kde začala uvádět pořad Attack on the Show!, který byl vysílán živě a věnoval se recenzím a ukázkám nových videoher, filmů, technologií a byl zaměřený na geeky. I když ve videohrách nebyla Olivia kovaná, technologie byly její šálek kávy. Také uváděla program o driftu, automobilovém sportu a měla vlastní podcast.

Embed from Getty Images

V roce 2010 se její kariéra rozjela naplno ve filmech Date Night a Iron Man 2. Robert Downey, Jr. ji velice chválil za její improvizační schopnost. Získala roli v seriálu Perfect Couples, který byl ale zrušen ještě než byla dovysílána kompletní první série.

Jejím dalším angažmá byl pořad The Daily Show na Comedy Central, kde pracovala jako jeden z korespondentů. V epizodní roli v Chuckovi se objevila jako agentka CIA a zahrála si také v pár epizodách New Girl. Následně získala role ve filmech The Babymakers a Soderberghově Magic Mike. Poté už přišla její velká role ekonomické moderátorky v oceňovaném The Newsroom, kde excelovala a zúročila nejen své znalosti žurnalismu a japonštiny. Jejím nejnovějším seriálem je akční seriál z prostředí SEAL jménem Six.

Thumbnail Play icon


Mezi její nejnovější role patří mutantka Psylocke v X-Men: Apocalypse, role, kterou si zopakuje v dalším pokračování mutantské ságy v X-Men: Dark Phoenix. Také ji uvidíme v novém Predátorovi (2018) a v Ocean's Eight, pokračování Dannyho parťáků v hlavních rolích se Sandrou Bullock, Cate Blanchett, Mattem Damonem, Anne Hathaway a Helenou Bonham Carter.

Angažuje se v charitě, jak v dokumentech, tak i uváděním různých akcí a účinkováním v reklamách, které mají za účel informovat o životním prostředí. Je činná v organizaci PETA.

Napsala knihu komediálních esejů s názvem Suck it, Wonder Woman!: The Misadventures of a Hollywood Geek. Objevila se na stránkách a obálkách Vanity Fair, Men's Health, Maximu a Playboye.

Foto: Instagram Olivie Munn


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Predator Casey Bracket 2018 1
The Newsroom Sloan Sabbith 2012 2014 3
X-Men Psylocke 2006 2016 2

Filtr seriálů