Olivia Munn

Olivia Munn

Celé jméno: Lisa Olivia Munn
Místo narození: Oklahoma City, Oklahoma, USA
Známé projekty: Newsroom, X-Men: ApocalypseSix

Datum narození: 3.7.1980 (37 let)

Tato americká herečka, modelka a novinářka má čínské kořeny. Její matka se narodila ve Vietnamu, ale rodina pocházela z Číny. Jako uprchlík se v roce 1975 dostala z Vietnamu do Oklahomy, kde potkala Oliviina otce. Když byly Olivii dva roky, její matka se rozvedla a provdala se za armádního důstojníka. Vzhledem k povaze práce nevlastního otce se rodina dost stěhovala, ale velké část dětství strávila Olivia na vojenské základně v Tokiu. Během této doby se objevila v několika místních hrách a dělala modelku. Po rozvodu rodičů se s matkou vrátila do Oklahomy, kde navštěvovala střední školu a poté místní univerzitu, na které promovala v oboru novinářství a také se zaměřovala na studium japonštiny a herectví.

Po promoci začala jako stážistka u televizní stanice NBC v Tulse, ale ještě ten samý rok se přesunula do Los Angeles, kde nastoupila do Fox Sport Networks, kde informovala o ženském basketbale a americkém univerzitním fotbale. Brzy po příjezdu do města andělů získala svou první roli v béčkovém hororu Scarecrow Gone Wild a objevila se ve videoklipu rockové skupiny Zebrahead.


V roce 2005 získala roli surfařky v Beyond the Break, kde se objevovala po dvě sezóny. Díky této roli se stala vášnivou surfařkou. V roce 206 se přesunula na G4 network, kde začala uvádět pořad Attack on the Show!, který byl vysílán živě a věnoval se recenzím a ukázkám nových videoher, filmů, technologií a byl zaměřený na geeky. I když ve videohrách nebyla Olivia kovaná, technologie byly její šálek kávy. Také uváděla program o driftu, automobilovém sportu a měla vlastní podcast.

Embed from Getty Images

V roce 2010 se její kariéra rozjela naplno ve filmech Date Night a Iron Man 2. Robert Downey, Jr. ji velice chválil za její improvizační schopnost. Získala roli v seriálu Perfect Couples, který byl ale zrušen ještě než byla dovysílána kompletní první série.

Jejím dalším angažmá byl pořad The Daily Show na Comedy Central, kde pracovala jako jeden z korespondentů. V epizodní roli v Chuckovi se objevila jako agentka CIA a zahrála si také v pár epizodách New Girl. Následně získala role ve filmech The Babymakers a Soderberghově Magic Mike. Poté už přišla její velká role ekonomické moderátorky v oceňovaném The Newsroom, kde excelovala a zúročila nejen své znalosti žurnalismu a japonštiny. Jejím nejnovějším seriálem je akční seriál z prostředí SEAL jménem Six.

Thumbnail Play icon


Mezi její nejnovější role patří mutantka Psylocke v X-Men: Apocalypse, role, kterou si zopakuje v dalším pokračování mutantské ságy v X-Men: Dark Phoenix. Také ji uvidíme v novém Predátorovi (2018) a v v Ocean's E­ight, pokračování Dannyho parťáků v hlavních rolích se Sandrou Bullock, Cate Blanchett, Mattem Damonem, Anne Hathaway a Helenou Bonham Carter.

Angažuje se v charitě, jak v dokumentech, tak i uváděním různých akcí a účinkováním v reklamách, které mají za účel informovat o životním prostředí. Je činná v organizaci PETA.

Napsala knihu komediálních esejů s názvem Suck it, Wonder Woman!: The Misadventures of a Hollywood Geek. Objevila se na stránkách a obálkách Vanity Fair, Men's Health, Maximu a Playboye.

Foto: Instagram Olivie Moon


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.