Olivia Munn

Olivia Munn

Celé jméno: Lisa Olivia Munn
Místo narození: Oklahoma City, Oklahoma, USA
Známé projekty: The Newsroom, X-Men: ApocalypseSix

Datum narození: 3.7.1980 (43 let)

Tato americká herečka, modelka a novinářka má čínské kořeny. Její matka se narodila ve Vietnamu, ale rodina pocházela z Číny. Jako uprchlík se v roce 1975 dostala z Vietnamu do Oklahomy, kde potkala Oliviina otce. Když byly Olivii dva roky, její matka se rozvedla a provdala se za armádního důstojníka.

Vzhledem k povaze práce nevlastního otce se rodina dost stěhovala, ale velkou část dětství strávila Olivia na vojenské základně v Tokiu. Během této doby se objevila v několika místních hrách a dělala modelku. Po rozvodu rodičů se s matkou vrátila do Oklahomy, kde navštěvovala střední školu a poté místní univerzitu, na které promovala v oboru novinářství a také se zaměřovala na studium japonštiny a herectví.

Po promoci začala jako stážistka u televizní stanice NBC v Tulse, ale ještě ten samý rok se přesunula do Los Angeles, kde nastoupila do Fox Sport Networks, kde informovala o ženském basketbale a americkém univerzitním fotbale. Brzy po příjezdu do města andělů získala svou první roli v béčkovém hororu Scarecrow Gone Wild a objevila se ve videoklipu rockové skupiny Zebrahead.

V roce 2005 získala roli surfařky v Beyond the Break, kde se objevovala po dvě sezóny. Díky této roli se stala vášnivou surfařkou. V roce 2006 se přesunula na G4 network, kde začala uvádět pořad Attack on the Show!, který byl vysílán živě a věnoval se recenzím a ukázkám nových videoher, filmů, technologií a byl zaměřený na geeky. I když ve videohrách nebyla Olivia kovaná, technologie byly její šálek kávy. Také uváděla program o driftu, automobilovém sportu a měla vlastní podcast.

V roce 2010 se její kariéra rozjela naplno ve filmech Date Night a Iron Man 2. Robert Downey, Jr. ji velice chválil za její improvizační schopnost. Získala roli v seriálu Perfect Couples, který byl ale zrušen ještě než byla dovysílána kompletní první série.

Jejím dalším angažmá byl pořad The Daily Show na Comedy Central, kde pracovala jako jeden z korespondentů. V epizodní roli v Chuckovi se objevila jako agentka CIA a zahrála si také v pár epizodách New Girl. Následně získala role ve filmech Jak vyloupit spermabanku a Soderberghově Bez kalhot. Poté už přišla její velká role ekonomické moderátorky v oceňovaném The Newsroom, kde excelovala a zúročila nejen své znalosti žurnalismu a japonštiny. Jejím dalším seriálem se stal akční projekt z prostředí SEAL jménem Six.

Mezi její další velké role patří mutantka PsylockeX-Men: Apocalypse. Také se objevila ve filmech Predátor: Evoluce a Debbie a její parťačky. Dále ztvárnila větší role i ve filmech Chlapi sobě, Láska, svatba, zas a znova a The Gateway. Slyšet jsme ji mohli v seriálu Hit-Monkey a významnou epizodní roli sehrála v projektu Tales of the Walking Dead.

Angažuje se v charitě, jak v dokumentech, tak i uváděním různých akcí a účinkováním v reklamách, které mají za účel informovat o životním prostředí. Je činná v organizaci PETA.

Napsala knihu komediálních esejů s názvem Suck it, Wonder Woman!: The Misadventures of a Hollywood Geek. Objevila se na stránkách a obálkách Vanity Fair, Men's Health, Maximu a Playboye.

Kromě čínských kořenů má i předky z Německa, Irska a Anglie. V letech 2014–2017 chodila s americkým fotbalistou Aaronem Rodgersem. Od roku 2021 je jejím přítelem komik John Mulaney, se kterým má syna Malcolma.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tales of the Walking Dead Evie 2022 2022 1
Predator Casey Bracket 2018 2018 1
X-Men Psylocke 2016 2016 1
The Newsroom Sloan Sabbith 2012 2014 3

Filtr seriálů