Peter Shinkoda

Peter Shinkoda

Celé jméno: Peter Shinkoda
Místo narození: Montréal, Kanada
Známé projekty: Falling Skies, Daredevil

Datum narození: 25.3.1971 (52 let)

Peter Shinkoda je kanadský herec, který se narodil roku 1971 v Montréalu. I když ho jeho rodina nabádala k tomu, ať se zaměří na nějaký praktický obor jako medicína, tak Peter prahl po zábavním průmyslu, ke kterému se nakonec i dostal. Jako malý však neměl úspěch, chodil sice na jednotlivé castingy, nicméně se mu nepodařila získat žádná role.

Proto se rozhodl soustředit na sport, protože uměl hrát hokej, fotbal, ragby a lyžovat. Kromě toho mu šlo i judo a uměl hrát na klavír. V osmnácti se přestěhoval do Toronta, odkud nakonec zamířil na University of Western Ontario, kde studoval stavebnictví. Po přestěhování do Los Angeles začal studovat herectví na University of California.

I když se nejedná o nijak známého herce, tak hrál ve spoustě projektech. Po několika menších seriálových rolích, mezi které patří jeho účast například v seriálech Kingdom Hospital, Da Vinci's Inquest a The L Word, se roku 2011 začal pravidelně objevovat v seriálu Falling Skies jako Dai. Působil tu až do roku 2013.

V témže časovém rozpětí působil i v seriálu Scaredy Squirrel. Následně jsme ho mohli vidět v seriálu Daredevil, kde si v letech 2015–2016 zahrál vůdce newyorské jakuzy, Nobua Jošioku.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Nobu Jošioka 2015 2016 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů