Richard Kind

Richard Kind

Celé jméno: Richard John Kind
Místo narození: Trenton, New Jersey, USA
Známé projekty: Spin City, Gotham, V hlavě, American Dad!

Datum narození: 22.11.1956 (66 let)

Richard Kind je americký herec, který se narodil do židovské rodiny v Trentonu v New Jersey. Je synem Alice Kind a Samuela Kinda, který pracoval jako klenotník. V Trentonu později navštěvoval Pennsbury High School. Roku 1974 dokončil střední školu a pokračoval v studiu na northwesternské univerzitě, kterou absolvoval roku 1978.

Richard se z počátku věnoval divadelní kariéře v Chicagu, poté se přesunul na televizní obrazovky a filmová plátna. Od roku 1985 si stihl zahrát v mnoha projektech, spíše se však jednalo o vedlejší role. Výrazněji jsme si jej mohli všimnout v seriálu Spin City, kde hrál Paula Lassitera, a to v letech 1996–2002.

Mezi jeho další televizní počiny patří seriály jako Carol and Company, Blue Skies, The Commish, A Whole New Ballgame, Mad About You, Oswald, Still Standing, Scrubs, Curb Your Enthusiasm, Burn Notice či Luck. V letech 2014–2019 se objevoval v seriálu Gotham jako starosta Aubrey James.

V té době se však nevěnoval pouze seriálu Gotham, ale i jiným hraným projektům. Objevil se například v seriálech I'm Dying Up Here, Red Oaks, Young Sheldon, The Goldbergs, The Other Two, Law & Order: Special Victims Unit či Brockmire.

Co se týče filmů, tak v těch se Richard také hodně objevuje, jedná se však o často velmi nevýrazné role. Zapamatovat jsme si jej mohli například ve filmech Pokerový král, Seriózní muž, Život po životě nebo All We Had.

Kromě své herecké kariéry se Richard často věnuje dabingu různých animáků. Mezi ně patří například animované filmy Tom a Jerry, Život brouka, Garfield ve filmu, Auta, Toy Story 3: Příběh hraček a V hlavě a animované seriály American Dad!, Kim Possible, The Penguins of Madagascar, Tangled nebo Big Mouth.

Richard má mladší sestru Joanne. Roku 1999 se oženil s Danou Stanley, se kterou má tři děti.

Foto CC BY 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tangled Monty 2017 2019 1
Gotham Aubrey James 2014 2019 4
American Dad! Al Tuttle 2005 2023 14

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů