Riki Lindhome

Riki Lindhome

Celé jméno: Erika Lindhome
Místo narození: Coudersport, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Garfunkel and Oates, Gilmore Girls, The Big Bang Theory

Datum narození: 5.3.1979 (45 let)

Erika Lindhome je americká herečka, bavička a hudebnice, která se narodila v Coudersport v Pensylvánii a vyrůstala v Portville v New Yorku. Má švédské předky a vychodila univerzitu Syracuse, kde byla členkou komediální skupiny s názvem Syracuse Live.

Poté, co dokončila školu v roce 2000, se zaměřila na herectví. I přesto, že neměla žádného agenta, se jí podařilo nedlouho po vystudování univerzity sehnat malou roli v sitcomu Titus a jednu menší roli v epizodě seriálu Buffy the Vampire Slayer, čímž si vysloužila místo v herecké skupině Tima Robbinsona s názvem Actor's Gang.

Zahrála si ve filmu Million Dollar Baby, objevila se v seriálu Gilmore Girls, sepsala a produkovala krátkometrážní film Life is Short, v němž taktéž hrála, a objevila se v hororu Pulse. Kromě toho jsme ji mohli vidět ve filmu Changeling a v seriálech The Big Bang Theory, Enlightened, Criminal Minds a Pushing Daisies.

Od roku 2007 se začala více věnovat psaní a seznámila se i se svojí kamarádkou Kate Micucci, která si taktéž zahrála v sitcomu The Big Bang Theory. Navíc se objevila v několika divadelních hrách a svůj hlas propůjčila ve filmu The Lego Batman Movie Poison Ivy a Zlé čarodějnici ze Západu

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wednesday Dr. Valerie Kinbott 2022 1
The Big Bang Theory Ramona Nowitzka 2008 2017 3

Filtr seriálů