Rudolf Martin

Rudolf Martin

Celé jméno: Rudolf Martin
Místo narození: Západní Berlín, Německo
Známé projekty: Dark Prince: The True Story of Dracula, BloodlinesNCIS

Datum narození: 31.7.1967 (56 let)

Rudolf Martin se narodil v Západním Berlíně a strávil své dětská léta cestováním po Evropě. Martin kvůli svému zájmu o umění studoval americkou a anglickou literaturu v Berlíně a drama v Paříži. Poté nastoupil na Divadelní institut Leeho Strasberga v New York City, protože se toužil stát hercem. Když poté hrál v menších divadelních produkcích, zahrál si například hlavní roli v krátkém filmu Susan Seidelmanové The Dutch Master, který byl nominovaný na Academy Award.

Poté co přijel v roce 1999 do Los Angeles, objevil se ve filmu Sworfish, kde hlavní role hráli John Travolta, Hugh Jackman, Halle Berry a Don Cheadle. Ve filmu hrál Axla Torvaldse, mezinárodně známého počítačového hackera, který dovede agenty FBI k zločineckému bossovi. Díky tomuto filmu mu byla poté nabídnuta role v německém thrilleru Soundless.

Před tímto filmem hrál Martin dvě řady Nikolaie Krasnakova, okouzlujícího ale nebezpečného ruského gangstera, v seriálu Beggars and Choosers. Poté se Martin přesunul do Hollywoodu, kde se objevil v komedii Bedazzled, White Oleander a nezávislém snímku The Scoundrel's Wife.

Zahrál si titulní postavu Vlada Drákulu ve filmu Dark Prince: The True Story of Dracula. Film se natáčel v roce 2000 na autentických místech v Rumunsku a vypráví příběh prince Vlada III. Drákulu „Nabodávače“, který inspiroval jméno fikčního upíra Brama Stokera. Martin si poté zahostoval v páté řadě Buffy the Vampire Slayer, kde hrál fikčního hraběte Drákulu. Objevil se také v pěti dílech thrilleru 24, kde hrál dvě rozdílné postavy, které si navzájem škodily.

Objevil se také v dílech dalších televizních seriálů, zmíníme Judging Amy, Crossing Jordan nebo CSI. Ze seriálů je z té doby také známý z prvních dvou řad NCIS, kde si zahrál padoucha Ari Haswariho.

Martin je ale hlavně zaměřený na filmovou produkci; jakožto evropský herec se objevuje v evropských snímcích. Jeho druhá hlavní role byla ve filmu Bloodlines, příběhu o mladém muži, který zjišťuje, že má na Slovensku rodinu. Zahrál si také v nezávislém snímku Hoboken Hollow s C. Thomasem Howellem, Dennisem Hopperem a Michaelem Mandsem; a v dalším německém filmu Paparazzo.

Hostující roli měl v díle 10. řady Stargate SG-1, kde hrál Anatea z Luciánské aliance. Zahrál si také drogového lorda Carlose Guerrera ve třech dílech Dextera.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Ari Haswari 2004 2012 4

Filtr seriálů