Ari Haswari

Ari Haswari

Terorista, zběhlý agent Mossadu a Zivin bratr.

Sezóny 4
2004 - 2012

Ari Haswari je terorista, který zaútočil a zranil Gibbse a Geralda Jacksona, když se v díle Bête Noire vloupal do márnice NCIS. V díle Reveille ho tým prvně identifikuje jako tajného agenta Mossadu, ale ve skutečnosti to byl zběhlý agent pracující pro Hamas a později bylo dokonce zjištěno, že je to velitel washingtonské buňky Al-Kaidy. Ari je první arcinepřítel agenta Gibbse a prvorozené dítě Elie Davida. Oba jeho rodiče byli lékaři: matka Hasmia Haswari byla Palestinka a jeho otec dr. Benjamin Weinstein (alias Elie Davida) Izraelec. Vystudoval lékařskou školu ve Skotsku na Edinburgské univerzitě, aby mohl sloužit v Pásmu Gazu, kde byla jeho matka zabita při odvetném bombardování Izraele. Tato událost měla za následek, že se Ari přiklonil k radikálnímu islámu a začal nenávidět svého izraelského otce, protože to byl on, kdo naplánoval útok na Gazu, když byl Ari zrovna ve městě. Ve škole chtěl, aby mu říkali Haswari, a ne Ari. Všechny jeho činy byly následkem jeho nenávisti vůči otci, který ho odmalička trénoval, aby byl špehem uvnitř Al-Kaidy; a to bylo i důvodem, proč ho Gibbs začal v díle Twilight podezřívat, že jeho hlavou místní teroristické buňky.

Po vraždě zvláštní agentky Kate Toddové v díle Twilight a útokům na další agenty NCIS (včetně Gibbse) v dílech Kill Ari (1) a Kill Ari (2) byla jeho vláda teroru konečně u konce, když byl zabit svoji sestrou, důstojníkem Mossadu Zivou Davidovou, která poté přijala nabídku zůstat u NCIS jako štábní důstojník Mossadu. V díle Aliyah ředitel Leon Vance odhalil, že Ziva měla nařízeno Ariho zabít, protože se dostal mimo kontrolu a plánoval masivní teroristický útok. Ziva z počátku nevěřila, že je Ari nepřátelský agent, protože se k Mossadu přidala, aby ho mohla chránit; uvěřila tomu, až se Ari hodlal zabít Gibbse a svoje plány řekl nahlas. Ziva se ze začátku nemohla přes jeho zabití dostat a trápila jí vina. Ari byl v následujících řadách několikrát zmíněn, a to i po odchodu Zivy, např. ve dvanácté řadě když terorista Sergei Mishnev hodlal pomstít jeho smrt a zabít Gibbse, protože byl Ari jeho nevlastní bratr z matčiny strany.

Objevil se v dílech:

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nové postavy

V průběhu 21. řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte na aktuální profily podívat a postavy ohodnotit:

Reklama

NCIS prodlouženo na 21. řadu

NCIS se svým příběhem nekončí

NCIS se svým příběhem nekončí

Letos byla sice pokořena důležitá meta dvaceti řad, ale obliba NCIS je pořád velká, jak dokazují různá čísla a recenze, takže se není čemu divit, že stanice CBS prodloužila seriál pro 21. řadu. Máte z toho radost?

Seriály ze stejného světa

Zajímavosti

Seznam Gibbsových pravidel

Seznam Gibbsových pravidel

Ve finále osmnácté řady jsme se dočkali dalšího Gibbsova pravidla s číslem 91. Je tedy po všech těch letech nejvyšší čas připomenout všechny jeho pravidla, kterých jsme se kdy dočkali. Vzhůru na to…

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Spřátelené weby

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama